Vodnář   20.2.2018   Oldřich

Historie falešných vlajek

Historie falešných vlajek

Seriál Falešné vlajky
série: 1, epizoda: 2
délka: 25:59

hlasovalo: 13, hodnocení: 4,5

Richard Dolan vysvětluje, jak stát využívá propagandy, aby dosáhl specifických cílů, které by jinak bylo nemožné omluvit. Proto nás bere zpět do pradávných dob a zkoumá prvotní formy falešných vlajek, abychom lépe porozuměli, jak se tento jev vyvinul. Z velkého požáru Říma roku 64 až ke spiknutí střelného prachu roku 1605, vidíme, jak může vláda vymýšlet ohavné skutky proti vlastním lidem nebo využívat situací, aby zvýhodnila ty v moci. Důležité je, že pochopíme, jak stát využívá propagandy k dosažení jinak neomluvitelných cílů.

Upozornění uvádí: Richard Dolan
žánr: Přednáška
kategorie: Skryté pravdy
jazyk: angličtina
titulky: češtinaDiskuze příspěvky: 0

statistika TopList

odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics