ZTRACENÝ ČAS: INCIDENT UFO NA ŘECE BRADEN V ROCE 1973 (8)

Rok 1973, jak jsme se již několikrát zmínili, byl bohatý na aktivity UFO a setkání s mimozemšťany. Jedno z těchto setkání, které se sice odehrálo na samém konci této vlny pozorování a trvalo jen několik sekund bez interakce mezi zjevnou inteligencí stojící za plavidlem a svědky, se odehrálo jednoho prosincového večera ve slunečním státě Florida. Tento incident, ačkoli možná nepatří k těm nejvýbušnějším, obsahuje několik jasných detailů týkajících se jak pohybu a dynamiky samotného plavidla, tak případně i jasnější představy o tom, proč se zde tato záhadná vzdušná plavidla vůbec nacházejí. A co víc, svědky incidentu byly další dvě osoby, z nichž obě uvedou ve zprávě své jméno a obě viděly incident ve stejnou dobu, ale z různých úhlů.

Zpráva se k nám dostává díky sborníku ze sympozia MUFON o UFO z roku 1974. A možná právě proto by se mohlo zdát, že toto setkání májí jistou míru důvěryhodnosti. Navíc, zatímco ve zprávě byla uvedena i jména svědků, což, jakkoli je frustrovaně, ale pochopitelně přijímáno, že by si takoví svědci jinak přáli zůstat v anonymitě, možná dodává případu další stupeň autenticity. Navíc, jak ještě prozkoumáme, zhruba půl roku předtím bylo podobné plavidlo pozorováno u floridského pobřeží svědky na lodi námořnictva Spojených států, což jistě naznačuje takovou či onakou souvislost. Incident na řece Braden se odehrál 13. prosince 1973 večer, krátce před 21. hodinou. V onen večer jel Patrick Thrush autem poblíž řeky Braden v Bradentonu na Floridě, když si všiml podivného světla, které se mu snášelo nad hlavou.  

Thrush si nejprve myslel, že je svědkem malého letadla v nouzi. Když se však pokusil zamířit jeho směrem, objekt už tam nebyl. Tváří v tvář této bizarní situaci Thrush otáčel vozidlo směrem k řece. Po dosažení břehu vody začal auto otáčet, aby ho mohl zaparkovat. Když to však udělal, světlomety se zařízly do noci před nimi a narazily na zjevný kovový povrch. A co víc, tato stříbřitá plocha se zdánlivě vznášela nad vodou. Když se podíval

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly