ZÁHADNÁ STVOŘENÍ A ZÁZRAKY PŘÍRODY: K NOVÉMU POCHOPENÍ BIGFOOTA, LÉTAJÍCÍCH TALÍŘŮ, VÍL A DALŠÍCH NEPOHODLNÝCH REALIT (3)

Horowitz Mitch

Horowitz Mitch

autor

29.06.2020 Zajímavosti

Zvířecí vlastnosti  

Existuje další dimenze ohledně přítomnosti tajemných či alegorických stvoření. Některá stvoření se objevují v podobenstvích a v mytologii, jako sfinga či griffinové anebo kentauři, a to nás vede k vlastnostem, které jsou skutečnou či potenciální součástí našich osobností, našich schopností jakožto lidských bytostí, od nichž jsme odděleni, které jsou vytlačovány na okraj našeho chápání, o nichž můžeme mluvit pouze v metaforách, protože nejsou přijímány ani pochopeny, nejsou zahrnuty do příběhu lidstva. Jak řekl Charles Fort, jsou „proklety“.

Obadiah Harris, zesnulý bývalý prezident "Filozofické výzkumné společnosti Manly P. Halla" (Manly P. Hall’s Philosophical Research Society - PRS) v Los Angeles, mi řekl pár let před smrtí, v roce 2019, krásný příběh.  Měli jsme na jeho uctění v této "Filozofické výzkumné společnosti" velmi dojemnou zádušní mši, záznam lze nají na internetu. Obadiah řekl, že když se Manly Hall chystal ve svém úřadě každou neděli ráno na svůj týdenní projev, zastavil se před svým oltářem a pohladil krásnou egyptskou sošku kočky. Byla to černá onyxová soška Baset, jednoho z egyptských kočičích bohů.  Hladil tuto kočičku, protože kočka má schopnost vidět ve tmě. Mnoho lidí mělo pocit, že Manly měl až nadpřirozenou schopnost mluvit velmi plynule a velmi dlouho bez poznámek. Netvrdím, že je tu nějaká spojitost, ale ten příběh se mi líbí.  A ta kočička opravdu existovala, držel jsem ji v rukou, ale bohužel, z Manlyho kanceláře zmizela. Rádi bychom znovu vyvolali tuto kočičku do existence.

Manly P. Hall (1901–1990),
zakladatel "Filozofické badatelské společnosti" čte ve své pracovně

Často připisujeme zvířatům vlastnosti, které sami máme, ale o kterých si myslíme, že je nedokážeme uplatnit. Mytologizujeme si je. V tomto smyslu se s vámi chci podělit o dva zážitky, které jsem nedávno prožil v Egyptě v souvislosti s mýtickými či alegorickými zvířaty. V únoru 2019 jsem cestoval do Egypta s přítelem Ronni Thomasem. Ronni je

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly