Mistr ve svém popisu Svatého proudu světla přístupně vysvětluje činnost astrálního těla, které se během spánku odděluje od fyzického těla, aby mohlo komunikovat s Vyšším já. Plnou znalost Svatého zákona prokázal během svých lekcí při mnoha příležitostech. Jeho ruce vyzařovaly zázračnou léčivou energii čchi, zatímco Ježíšovo tělo při projekci pole čchi obklopovalo mihotavé světlo:

"Jaká tajemství musíme znát, abychom viděli, slyšeli a dotýkali se Svatého proudu života?" "Jaká tajemství? A Ježíš neodpověděl. Ale položil ruce na rostoucí stébla trávy v květináči, jemně, jako by to bylo čelo malého dítěte. Zavřel oči a kolem něj se rozlévaly vlny světla, které se třpytily na slunci, jako se v letním horku chvěje světlo pod bezmračnou oblohou. A Bratr poklekl a sklonil hlavu v úctě před mocí andělů, která se linula ze sedící postavy Ježíše; a ten stále mlčky seděl s rukama sepjatýma jako v modlitbě kolem stébel trávy.

Moudrost esejského Mistra byla posílena přímou demonstrací; generoval kolem svého těla silná EM pole prostřednictvím vysoce intenzivního vyzařování čchi, čerpané z hluboké studnice energie uložené v chrámu jeho těla. Posvátné učení předávané Nazaretským prostřednictvím Esejského evangelia míru se týká základních pravd, které jsou nyní srozumitelné díky vědeckému pokroku kvantové biologie. Tranzové médium Edgar Cayce vysvětlil význam vizionářských zážitků, které sjednotily Esény a povolaly do služby určité jedince, aby připravili cestu pro vstup a duchovní učení Krista:

Předtím jsme zjistili, že tato entita byla v zemi Palestina, v těch dnech, kdy Mistr chodil po zemi; a kdy existovaly národy o těchto aktivitách nejen o narození, ale i o Jeho pobytech před a po návratu z Egypta - ti, kterým Judy požehnala, pracovali na uchování záznamů o Jeho aktivitách jako Dítěte; o aktivitách mudrců, esejců a skupin, pro které byla Judy prorokyní, léčitelkou, spisovatelkou, zapisovatelkou - pro všechny tyto skupiny. [Čtení 1472-1] Co se týče sdružení, mnoho těch z j

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.