ZÁHADA GÖBEKLI TEPE

V tomto novém článku se Milton Grover podíval na vztah mezi úžasnými ruinami Gobekli Tepe a jejich možným spojením s legendárním městem/státem - Atlantidou.

---------------------------------------------

Centrální část Göbrkli Tepe

Začátkem šedesátých let objevili archeologové, kteří pracovali v Turecku, starou stavbu, zvanou Gobekli Tepe a nejdříve si mysleli, že je to sotva něco víc než středověký hřbitov a že kopec, na kterém stavba stála, je umělý pahorek. Jde o archeologické označení umělé vyvýšeniny, vytvořené mnoha generacemi lidí, žijících na stejném místě, kteří odhazovali odpadky na jedno místo, až se vytvořil nízký pahorek kónického tvaru.  Takové umělé pahorky mohou dosahovat výšky až do třiceti metrů, a zdálo se, že v tomto případě se jednalo o stejnou záležitost, protože to, co bylo nalezeno, vypadalo jako nízký kopeček s narušenými vrstvami vápence, a proto archeologové naleziště opustili, jelikož si byli jisti, že tam nebude nic jiného než pár středověkých koster a možná nějaké netypické cetky.

Nicméně, v roce 1994 si jeden farmář, který oral, povšiml podivně tvarovaný kámen, trčící ze země. Nevypadalo to jako obyčejný kámen, proto si ho lépe prohlédl a uvědomil si, že musí být součástí mnohem většího objektu. Viděl také, že na kameni byly zvláštní rytiny. Zkontaktoval místní muzeum, aby svůj objev nahlásil a nakonec se s ním spojil archeolog Klaus Schmidtněmeckého archeologického institutu, který v té oblasti pracoval na něčem jiném. Klaus Schmidt místo navštívil a nález prozkoumal a poté, co použil radar, pronikající půdou, si uvědomil, že to není to, co se to zdálo být, a že je pod zemí skoro jistě ukryto cosi mnohem většího. Během dlouho trvajících vykopávek, které následovaly, si archeologové uvědomili, že to, co našli, je něco mimořádného, co zásadně změní způsob, jakým se historici a archeologové hlavního proudu dívali na historii a na to, jaký byl vývoj lidstva. Zjistili, že Gobekli Tepe (v turečtině Pupkatý kopec) je vskut

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 900 hodinám videa a 12.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.