ZÁBLESK MEZI DIMENZEMI - TAJEMSTVÍ ANTARKTIDY ODHALENO (86)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

02.04.2021 Exkluzivně

Neexistuje jednoznačný názor na to, které objekty byly do komplexu struktur „Riese“ zahrnuty. Například v článku anglické verze encyklopedie „Wikipedia“ se praví. že komplex „Riese“ zahrnoval nejméně 6 objektů. Nedostatek přesných informací je zcela pochopitelný, i když jen z toho důvodu, že dnes je v tom lepším případě zkoumána polovina podzemních komplexů v Polských „Sovích horách“. Nyní nějaké informace o komplexech, které byly součástí struktury objektu „Riese“ (v závorce jsou uvedeny polské a německé názvy. U případných zeměpisných souřadnic první tři číslice označují severní šířku (S), poslední tři východní délku (V).

 

Soustava" RZECKA"

Prvním z objektů komplexu „Riese“, který se nachází na území tzv. „Sovích hor“ v Dolním Slezsku, byla soustava „Rzeczka“. Nachází se mezi vesnicemi Rzeczka (Dorfbach) a Walim pod asi 700 metrů vysokým kopcem na souřadnicích: 50° 41' 19‘‘ S a 16 ° 26' 40" V.

Přibližné schéma podzemní soustavy "Rzecka"

Do podzemní části vedou tři vchody, které jsou na schématu označeny čísly 1, 2 a 3. Vchody vedou do tunelů, které jsou od sebe vzdáleny asi 45 metrů. Černé čáry označují kamennou a železobetonovou část konstrukce. Rastrové tečky označují zhroucené části podzemní stavby. Velké haly umístěné mezi tunely jsou vysoké až 10 metrů. Délka tunelu č. 1 dosahuje délky 100 metrů a má téměř dokončenou strážnici, která je na schématu označena číslem 4.

Část soustavy "Rzecka", otevřená pro návštěvníky

Modrá barva na výše uvedeném diagramu poukazuje na ventilační šachtu, 30 metrů hlubokou a 5 metrů širokou, vedoucí k povrchu Země (v současné době je pokryta sutinami). Celková délka podzemního komplexu je asi 500 metrů, plocha je asi 2 500 metrů čtverečních s celkovým objemem asi 14 000 metrů krychlových. Nad komplexem byla postavena budova telefonní ústředny, která byla schopná obsloužit několik stovek účastníků. Ke komplexu byla připojena úzkorozchodná železnice. V roce 1995 byla soustava „Rzecka“

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 900 hodinám videa a 12.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.