ZÁBLESK MEZI DIMENZEMI - TAJEMSTVÍ ANTARKTIDY ODHALENO (77)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

06.02.2020 Exkluzivně

Projekt Bell a názory odpůrců: Kurt Kleiner versus nálezy Nicka Cooka

Především je třeba poznamenat, že názory na historii problematiky projektu „Zvon“ rozdělují nejen zástupce tradičního vědeckého prostředí, ale dokonce i badatele zaujímající alternativní pozici. Analýza jejich komentářů, případně kritik nás chtě nechtě dovádí k názoru, že „pravda“, resp. části pravdy se mohou skrývat na obou stranách oné pomyslné barikády. Položme si otázku – proč? Poměrně dlouho jsem nad ní přemýšlel. Nakonec jsem do jisté míry musel uznat, že kritické pohledy skeptiků, či tradičních vědeckých kapacit není zcela moudré šmahem odmítat, a to jen z toho důvodu, že se jedná o názory tak říkaje z druhé strany.

Kurt Kleiner

Hned v několika případech jsem si ověřil, že jejich názory mohou být pro nás velmi užitečné, a to i v tom případě, že se jedná o upřímně kritický přístup k historii projektu „Zvon“. A to z jednoho prostého důvodu, že některé pochybnosti, které vyjadřují, jsou docela férové (tady alespoň v některých případech). Z tohoto důvodu jsem poskytl jejich některým názorům místo i v tomto mém materiálu.  Takže pojďme na to… Krátce po vydání knihy Nicka Cooka „The Hunt for Zero Point“ vydal kanadský novinář Kurt Kleiner aktuálně žijící v Torontu velmi zajímavou recenzi zaměřenou na obsah uvedené publikace. Článek pod názvem „Hon za nulovým bodem Nicka Cooka“ vyšel v roce 2002 (https://www.salon.com/test/2002/08/05/zero_gravity/). Kleiner hned na úvod připomíná, že: „…vážený editor listu Jane´s Defence Weekly“ (Nick Cook) říká, že americká vláda od padesátých let tajně pokračovala na původně nacistickém výzkumu antigravitační technologie.

Krátká poznámka: Kurt Kleiner pracuje od roku 1985 jako novinář. V letech 1994-2004 byl dopisovatelem renomovaného amerického časopisu „New Scientist“ a od roku 2004 do současnosti pracuje jako novinář na volné noze. To znamená, že je publikován v různých hromadných sdělovacích prostředcích pouze na základě externích příspěvků. Není red

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly