ZÁBLESK MEZI DIMENZEMI - TAJEMSTVÍ ANTARKTIDY ODHALENO (75)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

31.10.2019 Exkluzivně

O spektru vědeckých zájmů Ronalda Richtera od třicátých let do první poloviny čtyřicátých let 20. století, stejně jako specifika jeho pokusů v laboratoři na argentinském poloostrově Uemul bude předmětem naší diskuze v následujících pasážích tohoto materiálu. Nyní bych se však chtěl ještě dotknout jedné zajímavě věci. Již mnou zde několikrát citovaný dr. Jospeh Farrell ve své knize „The Nazi Internationale“ na straně 311 správně píše:

Richter ve svém životopise neuvádí absolutně nic o výzkumu pro „AEG“ v Berlíně (….). V této fázi je potřeba zdůraznit – pro ty, kteří si nevšimli, že jmenovitě společnost „AEG“, v čele s budoucím ředitelem „NASA“, Kurtem Debusem, postavila energetický agregát pro technologii „Zvon“.

Farrell (na str. 370 citované publikace), je přesvědčen, že … „v projektu Zvon, stejně jako na ostrově Uemul dr. Richter používal nejen stejné fyzikální teorie, a pracoval se stejným vědeckým týmem (až na nějaké vyjímky). Mimoto je také přesvědčen, že oba dva projekty byly zcela zřetelně propojeny na aktivity, koho jiného než – společnosti „AEG“. Pojďme se tedy přesunout k dalšímu důležitému tématu.

 

Walter Gerlach, Ronald Richter, „Zvon“ a „energie nulového bodu“

Josef Farrell ve své knize „The Nazi International“ také poznamenává, že projekt Ronalda Richtera byl ve skutečnosti pokračováním práce jiného pozoruhodného vědce – profesora Waltera Gerlacha (1889–1979), jenž se mimo jiné specializoval na výzkum v oblasti spinální magnetické rezonance a gravitace. Poté co proběhla slavná tisková konference za účasti Juana Perona a Ronalda Richtera na konci března roku 1951, stal se druhý jmenovaný významnou osobností veřejného života. A stejně jako jeho předchůdce – Walter Gerlach (o kterém je dr. Joseph Farrell přesvědčen, že byl skutečným vědeckým ředitelem „Projektu Zvon“ v nacistickém Německu), byl i dr. Richter nakonec vyhozen, a to z toho důvodu, že jeho osobnost začala přitahovat příliš mnoho pozornosti.

Walter Gerlach

Dr. Far

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly