WERNHER VON BRAUN A TAJEMSTVÍ "KENNEDYHO KOSMICKÉHO STŘEDISKA" (1)

McClelland Clark

McClelland Clark

autor

04.01.2022 Exkluzivně

Hovory o mimozemšťanech z vesmíru

Dne 16. července 1969 jsme byli všichni na "Kennedyho Kosmického Středisku" (KKS) připraveni zapsat se do historie, a to za přítomnosti člověka, který se osobně vepsal do světové historie raketové techniky. Byl jím Dr. Hermann Oberth, Němec, často označovaný za jednoho ze tří nejvlivnějších lidí na Zemi, který spolu s Američanem Dr. Robertem Goddardem a Rusem Dr. Konstantinem Ciolkovským posunul raketový věk ke konečnému cíli - vypuštění a přistání lidí na povrchu Měsíce. Dr. Oberth byl mentorem mnoha lidí, kteří ovlivnili raketovou vědu. Mnozí z nich byli spolu s ním u toho, když sledovali start astronautů NASA Neila Armstronga, Edwina "Buzze" Aldrina a Michaela Collinse při jejich první snaze o to, aby lidstvo udělalo velký krok čtvrt milionu kilometrů k přistání na Měsíci.

Toho červencového dne se v "KKS" sešla řada slavných osobností, senátoři jako Barry Goldwater, kongresmani, diplomaté, vědci, zahraniční hodnostáři, filmové hvězdy atd. Tento autor byl jedním z těch, kteří byli hluboce zapojeni a čekali na poslední vteřinu odpočítávání Apolla 11, aby mohli odkliknout a sledovat, jak se obří nosná raketa Saturn V. pomalu zvedá a míří k nebi. Původně jsem se s Dr. Hermannem Oberthem setkal večer předtím, když ho doprovázel jeho bývalý student Dr. Wernher von Braun. Dr. Oberth mě představil své ženě Tillie, která seděla vedle něj. Dr. von Braun pracoval s Oberthem v jejich začátcích v Německu na vývoji menších raket. Zajímalo mě, zda některého z těchto dvou mužů někdy napadlo, že by mohli dosáhnout vrcholu svých životních úspěchů ve stejnou dobu. Věřili oba někdy skutečně v onom dřívějším období svého života, když byli v Německu, že dostanou lidi na Měsíc? Bylo velmi vzrušující mít tu čest diskutovat o raketách s oběma těmito vysoce vědecky smýšlejícími muži. Měl jsem v plánu představit a prodiskutovat s těmito dvěma světoznámými vědci možnost existence mimozemského života.

Dr. Oberth vypadal staře a unaveně, přesto si užíval čas strávený v záři reflektorů se svou ženou a dalšími hosty, kteří byli na VIP galerii s ním. Zatímco Dr. von Braun praktikoval svůj obvyklý zvyk a vykonával své odborné povinnosti v oblasti public relations s mnoha VIP osobami, zatímco se bavil s ostatními, využil jsem příležitosti a zeptal se Dr. Obertha na jeho názor na existenci mimozemského života mimo Zemi. Jeho rozkošná manželka stále seděla vedle něj. Mluvil tiše, aby ho ostatní hosté neslyšeli, a řekl:

"Už jsem to tady i v Evropě mnohokrát prohlásil ostatním. Ty lodě, které jsou vidět kolem našeho světa, jsou pod inteligentní kontrolou a pocházejí z jiného hvězdného světa. Zkoumají Zemi již po mnoho staletí a provádějí systematické studie lidí, zvířat, mořského života, vegetace a nyní i našich atomových center a vývoje raket. Můžeme jim to mít za zlé? Tato plavidla jsou skutečná a pocházejí zjiné části naší galaxie nebo možná z jiného vesmíru."

Tillie jen seděla a usmívala se se svým manželem, zatímco pozorovala ostatní hosty a v dálce obří raketu Saturn V. Apollo.

Zeptal jsem se, zda si je vědom nějaké snahy těchto mimozemšťanů ohledně komunikace. Řekl:

"Oni nebo my lidé se možná pokoušíme komunikovat mezi sebou pomocí rádiových signálů a možná i matematických symbolů a rovnic, hudebních tónů, mluví jazykem vědy. Vzpomněl jsem si, že Nikola Tesla, největší génius 20. století v oblasti přírodních věd a elektroniky v Americe, se zmínil, tuším v letech 1899-1900 nebo později, že přijal něco, co označil za rádiové signály z Vesmíru, a vyslovil teorii, že jde o pokusy komunikovat se Zemí ze strany mimozemské kultury mezi hvězdami. Vzpomínám si také, že Marconi o několik let později souhlasil. To mohl být předstupeň vzájemné výměny informací mezi jazyky. Bylo by zajímavé elektronicky vysílat zvuky sviňuch a velryb do hlubokého Vesmíru. Tito oceánští tvorové jsou velmi inteligentní a komunikují mezi sebou. Je možné, že se lidská rasa pokouší komunikovat, ale nesprávným jazykem?"

Jeho jedinečná teorie na mě udělala velký dojem a překvapily mě jeho odpovědi. Pokračoval:

"Tato UFO, jak je nazýváte, existují a jsou skutečná, proto musí lidstvo přijmout jejich přítomnost. Adolf Hitler věřil v jejich existenci a mnoho dalších lidí ve Třetí říši. Jsou zde proto, aby nám pomohli? Pokud ano, musíme jim k tomu dát příležitost. Tyto bytosti mají vysokou inteligenci a ovládají přeměnu univerzální gravitace. Ovládají sílu elektromagnetické kosmické energie v metodu pohonu pro cestování od hvězdy ke hvězdě. Možná i okamžité dimenzionální cestování časem!"

To prohlášení mě zaujalo a zeptal jsem se: "Myslíte cestování v čase dopředu a možná i zpět do dřívější historie?" On nato: "Ano, v současné době pracujeme na takové vědě, která byla ještě před několika lety považována za něco, co můžete nazvat vědeckou fantastikou. Moji spolupracovníci z Peenemunde Dr. Riedel, hlavní konstruktér V-2, Dr. von Braun a Helmut Grottrup..." "Kdo je Grottrup?" přerušil jsem ho a zeptal se. Jeho jméno jsem slyšel už dříve, ale chtěl jsem znát jeho názor. Oberth řekl:

"Všem nám bylo líto, že jsme ho ztratili. Gottrup byl génius, který stál za prvními raketami SSSR, jež předstihly USA na oběžné dráze Země. S generálem Dornbergerem, Stuhlingerem, Dannenbergem, Kammlerem a Rudolfem často diskutovali o cestování v čase, o projektu "Die Glocke", o mimozemských kosmických lodích v Peenemünde a všichni usoudili, že tato podivná plavidla pocházejí z jiné hvězdné soustavy. Jsem si jistý, že jedna hvězda je velmi zajímala. Jmenuje se Aldebaran. Doktor Debus je s tím obeznámen."

Přesto mě jeho zmínka o projektu "Die Glocke" překvapila. Dříve jsem se o něm dozvěděl na "KKS". Zaslechl jsem o něm mluvit několik německých vědců, když jsem pracoval na zprávě týkající se Saturnu V. na startovací rampě 39A. Pak Obertha od našeho rozhovoru na chvíli odvedl doktor von Braun. Myslel jsem si, že jsem vstoupil do důležitého tématu, které i doktor von Braun považoval za pro mě nepřístupné. Dr. Oberth se za chvíli vrátil ke své ženě a ke mně a pokračoval v rozhovoru:

"Gottrup je to inteligentní teoretik a raketový vědec, který raději zběhl do SSSR než do Spojených států k doktoru von Braunovi".

A pokračoval:

"Mladý muži, Země byla zkoumána hvězdnými kulturami po mnoho staletí a podle mého vědeckého názoru tyto návštěvníky znaly velké civilizace naší historie a prehistorie, jako byli staří Atlanťané, Egypťané, Sumerové, Řekové, Číňané, Mayové a další kultury, jejichž existence nebyla dosud objevena. Možná jde o ty, které stále odpočívají pod ledem Antarktidy."

"Myslíte Atlantidu?" zeptal jsem se.

Odpověděl: "Ano, a možná i další prehistorická společenství v Tichomoří."

Páni, byla moje tichá odpověď, abych nezpůsobil, že si mého vzrušení ostatní všimnou. Dr. Oberth pak řekl:

"Jižní polární oblast může být klíčem k tomu, kdo jsou a co chtějí na Zemi."

"A kdo jsou ti lidé?" zeptal jsem se.

Podíval se na mě a usmál se, jako by poznal údiv, který se zračil ve tváři mladého muže, jenž tato prohlášení slyšel. Jeho poznámky o polární oblasti ve mně podnítily přesvědčení, že o jižním pólu něco ví. Pak jsem mu položil otázku, u níž jsem si nebyl jistý, zda na ni odpoví. Zeptal jsem se ho, zda německá "Třetí říše" vybudovala základnu pod polárním ledem v Antarktidě, v jižní polární oblasti. Vzpomíná si, že admirál Kriegsmarine Karl Doenitz se zmínil o tom, že němečtí vědci vybudovali "Shangri La" pro vůdce Adolfa Hitlera na jižním pólu. Řekl jsem, že o tom psalo i několik novin v USA, například "The Police Gazette". Slyšel jsem o tom zmínku i od dalších spolehlivých německých zdrojů uvnitř "KKS".

Opět se na mě podíval s jistým překvapením ve výrazu tváře. Jako by říkal, odkud tento mladý muž ví o těchto aktivitách? Pak řekl:

"Ano, slyšel. Waffen SS Sturmbandführer Otto Skorzeny a jeho speciální jednotka SS, myslím, že to byla KG-200. A se speciálními jednotkami námořních operací skutečně pomáhali při budování základny pod jižní polární oblastí zvané Neuschwabenland pro Hitlera, kam by mohl utéct, kdyby byla válka nakonec prohraná."

"Ano," řekl jsem.

Pokračoval slovy:

"Skorzeny také pod dohledem Reichsführera Heinricha Himmlera a důstojníka WaffenSS Seppa Dietricha vyzvedával pro polního maršála Göringa specifické typy sestřelených letadel a další neznámé objekty UFO v různých oblastech Evropy a severních moří."

"Jaké neznámé létající objekty získal?" zeptal jsem se rychle.

Dr. Oberth odpověděl:

"Ty, o kterých jsme mluvili předtím, to byla UFO."

"A jaká?" zeptal jsem se. Málem jsem se zhroutil při jeho prohlášení o vyzvedávání UFO Skorzenym. Oberth řekl důrazně, ale tichým hlasem: "Ano, to jsem říkal." Můj údiv zaznamenal s lehkým úsměvem. Kolem prošel pracovník NASA pro styk s veřejností a zeptal se, zda doktor Oberth a jeho žena nechtějí deštník, který by jim pomohl zakrýt sluneční paprsky? Deštník odmítl. Dr. von Braun se podíval naším směrem, usmál jsem se na něj, jako bych chtěl vyjádřit, že je vše v pořádku, a pokračoval v rozhovorech s dalšími VIP hosty. Byl deštník nabídnut jako pomoc, nebo šlo o snahu slyšet, na co jsem se doktora Obertha ptal?

Zeptal jsem se:

"Je vám známo, zda Hitler nakonec dorazil živý do svého Shangri La na jižním pólu?"

Nedokázal odpovědět, protože těch několik posledních hodin během ruského obléhání Berlína prý Hitler zemřel v bunkru. Zeptal jsem se, zda ví o nějaké snaze, uniknout smrti za pomocí moderní ponorky, o níž se vědělo, že se v té době vyvíjí v Baltském moři. Slyšel zvěsti o existenci takové ponorky, a pokud si dobře vzpomíná, mělo jít o prototyp "X-1", ale řekl, že takové plavidlo na vlastní oči nikdy neviděl. Komentoval to slovy, že on osobně zprávy o Hitlerově smrti v bunkru neuznává. Řekl, že Rusové, kteří toto prohlášení učinili, se příliš báli Stalina, než aby přijali fakt, že Hitler a Eva nezemřeli a unikli. Rusové byli nuceni lhát o tělech, která byla v bunkrech objevena, aby si zachovali tvář a ochránili vlastní životy před Stalinem. Pak se na mě podíval a řekl: "Mladý muži, Hitler a Eva v Německu nezemřeli!" Byl jsem zmaten. Pak řekl:

"Hanna Reisch, vynikající pilotka, oběma pomohla k útěku."

"A co se stalo?" zeptal jsem se. Nechtěl to však dále rozvádět.

Pak se mě zeptal, odkud mám takové informace. Odpověděl jsem, že jsem měl tu čest mluvit s mnoha bývalými inženýry a vědci z Peenemunde včetně dr. von Brauna v "KKS". Obecně byli všichni otevření k diskusi na jakékoli téma. Důvěřovali mi. Diskutovali jsme o tom, zda bude nalezen život na Marsu. Oberth souhlasil s tím, že se na Marsu život najde, až na tuto planetu v budoucnu dorazíme. Řekl, že během budoucích misí bude na této planetě objevena podpovrchová voda a struktury jiného než přírodního původu. (A to se také skutečně v současné době děje. pozn. red.). Dr. Oberth mě pak zarazil slovy:

"Němečtí vědci nemohli přijmout zásluhy za tyto pokroky sami. Pomohli nám ti z jiných světů!"

"A kdo?" zeptal jsem se rychle.

Dr. Oberth řekl: "Ti, kteří přišli z jednoho konkrétního planetárního systému." Zkoumal mou reakci a usmál se. Byl jsem obeznámen s astronomií a zeptal jsem se, zda se jednalo o hvězdný systém Aldebaranu nebo o hvězdy z Plejád? Odpověděl zavrtěním hlavy - - jde o Aldebaran. Opět sledoval mou reakci. Byl to šok! Hovoříte o kosmickém prostředí v blízkosti Orionu? Opět potvrdil mou otázku kladnou odpovědí. Řekl: "Mladý muži, proč si myslíte, že byla ve starém Egyptě postavena Velká pyramida? " Zeptal jsem se: "Byla podle vás Velká pyramida postavena mimozemšťany?" Odpověděl:

Všechny staroegyptské památky jsou pokryty hieroglyfy. Sfinga je také záhadou. Úzce souvisí se starověkými kontakty s mimozemšťany. Podle mého názoru jsou v ní ukryty velmi důležité informace."

Zeptal jsem se ho, zda ví o expedici amerického námořnictva, kterou v roce 1947 vedl admirál Richard E. Byrd do Antarktidy. Krycí název operace - "High Jumpe".  Byl si toho vědom, ale nebyl obeznámen s mnoha podrobnostmi. Informoval jsem ho, že existuje množství příběhů, které naznačují, že Byrd byl vyslán do jižní polární oblasti, aby vyhledal a případně zničil německou základnu v oblasti "Neuschwabenland". Zprávy hovořily o tom, že americké námořní síly pozorovaly nějaké podivné a pokročilé "vzducholodě". Neměl o tom žádné praktické znalosti. Slyšel šuškandu o tom, že tam byl Hitler převezen, ale nemohl mluvit o žádném konkrétním důkazu. Proč ale říkal, že Hitler a Eva v Německu nezemřeli? Tušil jsem, že toho ví mnohem víc, než řekl. Zřejmě měl vážné důvody, proč takové podrobnosti neprozradil. Tak jsem toho tématu nechal.

-pokračování-