VRIL A HAUNEBU: OTAZNÍKY BEZ ODPOVĚDÍ (22)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

25.01.2023 Fenomenologie

Tajná ponorková základna na ostrově Trindade

Jen několik týdnů po útoku na brazilskou pevnost došlo ke slavnému pozorování velkého létajícího talíře za denního světla, který viděly desítky námořníků na ostrově Trindade uprostřed Atlantiku, počínaje listopadem 1957 a konče 16. lednem 1958. Trindade je malý skalnatý ostrov uprostřed jižního Atlantiku mezi brazilským pobřežím a africkým kontinentem, více než šest set kilometrů od pobřeží Bahia a Espírito Santo. Během II. světové války sloužil jako americká a brazilská protiponorková základna. Po válce byla opuštěna a znovu obsazena v říjnu 1957 (těsně před útokem na pevnost Itaipu), kdy zde operační skupina brazilského námořnictva vybudovala oceánografické stanoviště a meteorologickou stanici.

Protiponorková základna na Trindade byla tedy opuštěna v roce 1945 nebo 1946. Asi deset let zde byl nepoužívaný přístav a pak se Brazilci rozhodli na ostrov vrátit. Během těchto deseti let mohly tuto opuštěnou námořní základnu navštěvovat ponorky z Černé flotily, které stále hlídkovaly v oblastech Antarktidy a Atlantiku. U-booty se mohly na této ostrovní základně setkávat a využívat ji k opravám nebo získávání čerstvé vody. Po nějakou dobu zde mohly mít základnu také lodě Andromeda, Haunebu a Vril. Jedná se o málo známou a dobře umístěnou ostrovní základnu, kterou zřejmě využívala aktivní skupina exteritoriálních nacistů. Brazilci se sem vrátili v rámci výzkumného programu "Mezinárodního geofyzikálního roku" a během listopadu 1957 zde byly denně vypouštěny meteorologické balóny s přístroji ke studiu podmínek ve vysoké atmosféře. Zdá se, že všichni zúčastnění pobývali na několika velkých lodích u ostrova a nikdo se nezdržoval v opuštěných zařízeních ve skalnatém terénu.

Při jednom letu koncem listopadu byl vypuštěn meteorologický balon a v jeho blízkosti byl na obloze spatřen lesklý objekt ve tvaru disku. Balon ve správný čas praskl a netradiční objekt zůstal na dohled po tři hodiny, nakonec zmizel směrem vzhůru a z dohledu

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly