VRIL A HAUNEBU: OTAZNÍKY BEZ ODPOVĚDÍ (10)

Setkání lodí chilského námořnictva 1969

Incident se týkal chilského torpédoborce a svědky byli členové posádky a velitel plavidla. Bylo pozorováno až šest UFO, včetně jednoho velkého válcového plavidla (mateřské lodi). Objekty byly ověřeny také na radaru. Když se velký objekt pohyboval nad lodí, torpédoborec ztratil výkon. Zde je článek o tomto setkání od Billa Chalkera, průmyslového chemika a australského vyšetřovatele UFO, z časopisu "International UFO Reporter" ze září/října 1985, kde je rozhovor s členem posádky:

Díky sérii náhodných událostí a zámořské cestě jsem měl možnost udělat rozhovor s údajným svědkem mimořádné události, která se údajně odehrála v Tichém oceánu, asi 500 kilometrů jižně od přístavu Valparaiso u pobřeží Chile. Incident se týkal torpédoborce chilského námořnictva a svědky byli členové posádky a velitel plavidla. Bylo pozorováno až šest UFO, včetně jednoho velkého objektu. Objekty byly ověřeny na radaru a pozorovány vizuálně. Když se hlavní objekt pohyboval nad lodí, vypadl plavidlu proud. Stejně mimořádná jako samotná událost je i její alarmující následek. Podle mého informátora následovalo utajení a svědci byli dva dny drženi v přístavu a vystaveni silnému psychologickému nátlaku, který je měl přinutit uvěřit, že neviděli nic neobvyklého. Jméno mého informátora nelze zveřejnit. Tvrdí však, že byl během incidentu ve službě a celou událost pozoroval.

Místo rozhovoru, dokonce ani zemi, ve které se odehrál, rovněž nelze uvést. Svědek se obává, že prozrazení obou detailů by mohlo způsobit jeho odvolání do aktivní služby v chilském námořnictvu. Přestože si již odsloužil svůj trest, obává se, že by vynucená vojenská služba mohla být použita jako forma trestu. Musím podotknout, že od samého počátku jsem byl k mnoha tvrzením o utajování UFO skeptický. Na základě zkušeností, které jsem získal jako první civilní badatel, jenž měl komplexní přístup ke spisům Královského australského letectva o UFO, jsem se však stal k takovým tvrzením otevřenějš

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.