VRCHOL ZA ZÁVOJEM: BRENDAN D. MURPHY ZKOUMÁ JEDEN Z PRVNÍCH ZAZNAMENANÝCH ZÁŽITKŮ BLÍZKÉ SMRTI (2)

Murphy Brendan D.

Murphy Brendan D.

autor

13.10.2020 Esoterika

Adrastea a Furie zosobňují nevyhnutelnost karmy a důsledky našich činů.

První z nich je zvána "Rychlý trest" a má na starosti ty, kteří mají v tomto životě v současné době dostávat tělesné tresty, které řídí mnohem jemnějším způsobem, přičemž upustí od nápravy mnoha provinění, které je třeba odčinit.

Menší karma může být „spálena“, zatímco člověk pobývá stále v zemi živých.

Pokud však náprava bezbožnosti vyžaduje větší práci, Božstvo jej po smrti vydá Spravedlnosti.

Závažnější karma se přenáší ze života do budoucnosti – a je očištěna v následujících inkarnacích.

Ale když je Spravedlnost vydá jako zcela nanapravitelné, padnou do rukou třetí a nejkrutější ze všech Adrasteiných vyslankyň, Erínyím (Furie); a poté..., co je sužovaly a trápily tisíci trýzněmi, je strhly bezhlavé do neviditelné propasti, jejíž ohavnost nedokáže žádný jazyk vypovědět.

Tato část uznává, že karma je něčím, čemu nemůžeme uniknout; nemůžeme se skrýt před důsledky svých činů, a pokud se rozhodneme nezdokonalovat a zůstaneme chybující, uvrhneme sami sebe do propasti, kterou jsme sami vytvořili a z níž nemůže být úniku, pokud zůstaneme věrní tomuto stavu nedostatečnosti. „Hříšníci“ si sami způsobují vlastní muka a ženou se do „propasti“ – aby jí unikli, musí zvolit jiný způsob života.

Ale přijde-li sem někdo, kdo unikl trestu, zatímco žil na zemi a ještě předtím, než byl očištěn od svých provinění, Spravedlnost mu vyčiní, nahému tak, jak je, s obnaženou duší...

Moderní výzkum ukazuje, že v posmrtném životě je pro nás vše, čím jsme a co jsme udělali, bolestně viditelné a zřejmé – před ničím z toho se nelze skrýt.

„Pohleď tam,“ řekl, „ty různé barvy duší. Stejně černý a špinavý odstín je tinkturou chamtivosti a podvodu. Toto krvavé a plamenům podobné zabarvení naznačuje krutost a zahořklou touhu po pomstě. Když vnímáte modravou barvu, je to znamení, že duše bude stěží očištěna od nečistot lascívního potěšení a smyslnosti. A konečně fialová, stejná tmavá, násilná a jedova

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.