Vědci: něco z budoucnosti se snaží zničit urychlovač částic CERN

Následující informace patří především mým studentům Modrého Světla. Pamatujete si co jsme se učili ohledně blokace LHC v souvislosti se zavirováním počitačového systému ze strany Strážců? Jak se zdá hodně důležité v tomto kontextu  informace pomalu začínají vyplouvat na světlo......
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Může se to zdát jako naprostý nesmysl, ale dva respektovaní vědci tvrdí, že největší vědecký experiment lidstva CERN je sabotován z budoucnosti.

Obří urychlovač hadronů má odhalit tajemství záhadné částice, tzv. Higgsova bosonu. Stroj, který stál přes šest miliard dolarů (150 miliard korun) leží hluboko pod Francií a Švýcarskem a měří téměř 30 kilometrů. Přibližně před rokem byl za velkého ohlasu vědců z celého světa spuštěn, aby odhalil tajemství vesmíru.

Bylo kolem toho spousta poprasku, ale urychlovač během pár hodin přestal fungovat. Měl urychlit částice téměř na rychlost světla a pak sledovat, co se děje, když se střetnou. Ale ani opakované pokusy nepřiměly urychlovač, aby fungoval. Dva slavní fyzici, kteří se strojem zabývají, teď přišli s teorií, která vypadá na první pohled jako zcela šílená.




Paradox zavražděného dědečka

Holger Bech Nielsen z Institutu Nielse Bohra a Masao Ninomiya z Institutu Yukawa tvrdí, že neustálé poruchy urychlovače nejsou žádná náhoda. Podle nich je Higgsův boson pro přírodu tak nesnesitelný a nepřípustný, že se jeho objevu brání.

Snaha o jeho objev vyvolává vlny v čase. Ty směřují z budoucnosti, kdy už částice byla objevena, do současnosti, kde jejímu objevu brání. Připomíná to vědeckofantastický příběh, v němž cestovatel z budoucnosti zabije vlastního dědečka, ale tím způsobí, že se sám nikdy nenarodí…


Kdo má dost síly, aby ovlivnil minulost?

Jen tak se dá podle nich vysvětlit, že nefunguje urychlovač LHC a že Američané v roce 1993 nedokončili výstavbu vlastního urychlovače, přestože ho stavěli 15 let a investovali do něj 9 miliard dolarů. Podle fyziků se tomu dá snadno říci "antizázrak“. A co ho vysvětluje?