VAZBY, KTERÉ SPOJUJÍ AGENTY S OKULTISMEM: SPOJENÍ MEZI ALEISTEREM CROWLEYEM, RAKETOVÝM VĚDCEM, KNĚZEM A ŠÉFEM BRITSKÉ VÝZVĚDNÉ SLUŽBY

Dr Richard Spence, profesor historie a autor knihy "Secret Agent 666: Aleister Crowley, British Intelligence and the Occult" (vydáno Feral House), je expertem na zpravodajské skužby a okultismus. V tomto rozhovoru Spence přibližuje svůj letitý výzkum málo známých spojení mezi zpravodajskými službami, špióny a okultními aktivitami. Dr. Spence vysvětluje vazby mezi okultistou Aleisterem Crowleym, raketovým vědcem a disidentem Jackem Parsonsem, šéfem britské špionáže Maxwellem Knightem se spisovatelem a knězem Montaguem Summersem. Crowley, popisovaný dobovým britským tiskem jako „nejbezbožnější muž na světě“ založil spirituální filosofii Theléma a vedl okultní bratrstvo "Ordo Templi Orientis" (OTO). Zůstává v centru konspirací.

---------------------------------------------------------

 

Charlie Nash (CN): Napsal jste knihu o Aleisteru Crowleym a jeho napojení na britskou rozvědku, ale můžete říct našim čtenářům, kteří se s ní neseznámili, něco o Crowleyho obvinění z vazeb na tajné služby? Co jste o tom zjistil při vašem výzkumu?

Richard Spence (RS): Aleister Crowley mohl činit narážky a v některých případech přímé komentáře na téma svého sepjetí s rozvědkou. Zmínil speciálně rozvědku admirality a jméno konkrétního úředníka, kteří s tím byl během první světové války spojen, muže jménem kapitán Guy, anebo dříve velitel Guy Gaunt. Ten, kdykoli na to byl tázán, otálel s odpovědí, nebo opáčil, že o tom, o čem Crowley mluvil, nic neví. A je vcelku snadné sečíst jeho pochybnou pověst a nedostatek jakéhokoli druhu dokumentace, jako například průkaz špióna nebo něco jiného, co by tu domněnku podepřelo. Většina lidí by ji odmítla buď jako akt zoufalství, nebo Crowleyho fantazii. Vlastně jsem pracoval na záležitostech kolem jiné osoby, špióna, který byl aktivní v New York City a v okolí během první světové války a jednou z věcí, které jsem hledal, byla jakákoli možná vzájemná propojení.

Dr. Richard Spence

Je vždy zajímavé zjistit, kdo se nachází v témže čase

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.