VÁLKY SATELITŮ A JINÁ TÉMATA: NADCHÁZEJÍCÍ SOUBOJ O VÁLEČNOU PŘEVAHU V KOSMICKÉM PROSTŘEDÍ (2)

Nové technologie

Během přípravy na kosmický konflikt se protivníci Spojených států neomezují pouze na ničení družic a s tím spojené technologie. Již psalo o domněnkách konspiračních teoretiků a jiných autorů ohledně nečekaného útoku na výletní loď „Splendor“ společnosti "Carnival Cruise Line". Čínská lidová republika údajně použila elektromagnetický impulz (EMP) a podle internetového serveru www.abovetopsecret.com bylo elektromagnetické zařízení součástí nevýbušné rakety vypálené z ponorky typu 041. Impulz loď doslova paralyzoval.

"Splendor" se měla zastavit v přístavech v Puerto Vallarta, Mazatlan a nakonec v Cabo San Lucas. V den „útoku“ loď plula z amerického Long Beach do mexických vod a tehdy Číňané zasáhli loď údajným elektromagnetickým impulzem. Kvůli EMP došlo k rychlým změnám elektrických polí, což vedlo ke škodlivým nárazům proudu a napětí; Elektronické vybavení tedy přestalo okamžitě fungovat a loď zůstala stát uprostřed vodní plochy. Reakce americké vlády byla záměrně mírná, nepochybně proto aby nezvyšovala napětí mezi velmocemi a jako oficiální důvod nehody byl uveden „požár ve strojovně“. Na ruské straně, v roce 2014, došlo k nasazení EMP v nejvyhrocenějším období ukrajinského konfliktu. Pentagon toto sice popírá, ale Rusové zřejmě použili elektromagnetický impulz k úspěšné imobilizaci válečné lodi Donald Cook. EMP útoky lidi nezabíjí, jsou ovšem schopné zastavit i celou flotilu lodí.

Mezi těch několik málo zemí s vyspělými možnostmi vedení elektronické války patří podle některých názorů i Severní Korea. Existují totiž spolehlivé důkazy, že tento uzavřený národ využívá vyspělé technologie k rušení signálu na hranici s Jižní Koreou a během jednoho z nedávných vojenských cvičení Severokorejci dokonce zablokovali navigační systémy stovek lodí a letadel. Tato technologie je dále schopná zastavit mobilní telekomunikační síť. Předpokládá se, že nezbytné vybavení režimu dodalo Rusko, ale to není  nutné.

Družice Navstar 2F používaná v Globálním Pol
Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly