Vyhození plynovodu Nord Stream do povětří je prvním vojenským útokem na naši zemi od 8. května 1945. Podezření vede do USA, ale také do Polska. Náš východní soused hraje podobnou roli jako v roce 1939.

-------------------------------------------------

 

Zničení Nord Streamu je německým 11. zářím, s tím rozdílem, že lži jsou ještě grotesknější. Po 11. září 2001 nám byla vyprávěna pohádka o Usámovi a sedmnácti lupičích, kteří údajně z horské jeskyně v Hindúkuši provedli nejdůmyslnější teroristickou operaci v dějinách světa. "Bild"28. září věděl, že "stopa vede k Putinově speciální jednotce". Od vyhození plynovodu Nord Stream do povětří uplynuly pouhé dva dny. Jak hloupá je podle vás veřejnost? Rusové si měli vyhodit do povětří vlastní plynové potrubí? To je jako obviňovat Al-Káidu, že nezaútočila na Dvojčata, ale že vyhodila do povětří saúdská ropná pole - a že tedy byla jejich vlastními sponzory.

 

Fakta

Helmut Roewer, šéf durynského "Úřadu na ochranu ústavy" v letech 1994-2000, shrnul stav poznání v polovině října takto:

1) Vyhodit do povětří ocelovou trubku zalitou v betonu je profesionální výkon. Vyžaduje velké množství silných výbušnin, pravděpodobně v řádech tun, protože pravděpodobně neexistovala možnost kontejnmentu, takže výbušné nálože musely být položeny nahoře. Množství potřebných výbušnin odsouvá pohádky o dobrodružství s nafukovacím člunem do říše pohádek Greenpeace a vysvětluje také obrovskou tlakovou vlnu, která vznikla v Baltském moři.

2) Pachatelé přikládali význam skutečnosti, že místa výbuchů nebyla v jurisdikci některého ze sousedních států. Provedení vyžadovalo přesný průzkum a navigaci. Bylo také nutné předem najít vhodnou dobu pro přípravu výbuchu, aby se předešlo téměř samozřejmému odhalení.

3) Podvodní operace vyžadovaly profesionální potápěčský tým s veškerým potřebným vybavením pro hloubkové potápění a transport munice. Vyžadovala také včasné a tajné obstarání výbušnin vhodných pro podvodní detonace a příslušných vo

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.