"UMĚLÁ INTELIGENCE" - TRANSHUMANISMUS A BUDOUCNOST LIDSTVA: PRVNÍ ROZHOVOR S JASONEM (3)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

20.11.2020 Rozhovory

Otázka: Jak se můžeme před „UI“ chránit?

Jason: V současné době nevidím způsob, jak se chránit před tímto vývojem, protože mnoho národů a organizací již používá kvantové počítače a umělou inteligenci. Tyto stroje pak pravděpodobně budou fungovat proti sobě a tato síla s nejlepšími počítači by mohla dosáhnout světové nadvlády v rekordní rychlosti. Ale jaká bude cena? Věřím, že je lepší udržovat přirozený životní styl bez přílišného množství technologií, aby se lidé od přírody dále neodcizovali. Odmítání elektronické řídicí sítě je stále obtížnější a zejména mladí lidé vítají tento vývoj jako velký krok vpřed! Nevědomky souhlasí se strategiemi velkých technologických korporací a v některých případech se již transformují na jednotlivce ovládané umělou inteligencí, kteří stále více přijímají a provádějí příkazy a pokyny inteligentních algoritmů.

Dobrou zprávou je, že se právě nacházíme v době velké transformace a určité kosmické vlivy by mohly zajistit, že tato elektronická kontrolní síť bude narušena, nebo dokonce úplně zničena, jak se uvádí ve starověkých proroctvích. V každodenním životě si uvědomujeme přítomnost „UI“, jako jsou překladové programy od „DeepL“ a "Google", automatická korekce textu atd.  V zásadě by tedy celý náš život měl být pokryt inteligentními zařízeními. Tyto aplikace by brzy měly být nalezeny ve všech technických zařízeních. Mnoho smartphonů již pracuje s připojeními „UI“ ve formě virtuálních asistentů. Mnoho společností již dostává své kancelářské aplikace pod kontrolu „UI“.

Uměle inteligentní algoritmy již také existují, v budoucnosti by měly nahradit například kancelářské pracovníky a právníky. I v lékařské oblasti existuje stále více aplikací, které postupně nahradí lidskou práci. Jsem si jist, že všeobecné vzdělávání a mnoho dalších oblastí bude brzy ovládnuto touto oblastí. Dalším krokem jsou již inteligentní oděvy, tj. oděvy vybavené senzory, které budou přenášet polohu a životně důležité funkce člověka do centrálního počítače

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.