UFO, ZLOVĚSTNÉ ZÁSTĚRKY A ZÁHADNÁ NEVYŘEŠENÁ ÚMRTÍ

Swancer Brent

Swancer Brent

autor

17.11.2023 Ufo

Na první pohled by se mohlo zdát, že práce výzkumníka UFO by neměla být příliš nebezpečná. Přečtou si něco o pověstech a případech, možná si jdou věci ověřit a navíc zkoumají fenomén, kterému mnoho lidí od začátku nevěří. Soudě podle některých případů se však zdá, že někdy může jít skutečně o velmi velké riziko, protože mnozí badatelé mají zřejmě ve zvyku objevit se mrtví. Od konspirací a podivných "sebevražd" až po záhadné nemoci a další - zdá se, že badatelé v oblasti UFO mají více profesních rizik, než by se mohlo zpočátku zdát. Dostáváme se zde do temného, ponurého a nebezpečného světa konspirací, mimozemšťanů, UFO a zlovolných nekalých stran, které se údajně nezastaví před ničím, aby tyto informace utajily před zbytkem světa, což má někdy fatální následky.

Podivná a podezřelá úmrtí v oblasti UFO nejsou ve skutečnosti ničím novým a zdá se, že jsou nešťastným a zlověstným rysem zdejší krajiny v podstatě od samého počátku novodobého šílenství kolem létajících talířů, které odstartovalo pozorování devíti lesklých neidentifikovaných létajících objektů pilotem Kennethem Arnoldem, jenž 24. června 1947 proletěl kolem hory Mount Rainier ve Washingtonu. Ačkoli UFO bylo pozorováno již dlouho předtím, Arnoldovo pozorování bylo tím, které skutečně zapůsobilo, učinilo vše mainstreamovým a zasáhlo významným způsobem světová média, čímž zahájilo moderní éru UFO a katapultovalo tento fenomén do stratosféry. Bylo to Arnoldovo úžasné pozorování, které prakticky samo o sobě zrodilo obor ufologie, a jedním z prvních aktérů, kteří se na něm podíleli, byl muž jménem Frank Edwards.   

Edwards byl plodný americký spisovatel a hlasatel, považovaný za jednoho z průkopníků rozhlasu, který ve 40. a 50. letech 20. století vedl populární rozhlasový pořad vysílaný po celých Spojených státech a v jednu chvíli byl považován za jednoho ze tří nejlepších hlasatelů v zemi. Ve svém pořadu běžně hovořil o záhadných jevech a paranormálních jevech a poté, co se pozorování Arnolda stalo novinkou, neodolal a často ve svém pořadu hovořil o UFO, nakonec založil nový pořad s názvem Stranger Than Science, který mohl věnovat výhradně UFO a paranormálním jevům. Pořad se stal velkým hitem a brzy byl zdaleka nejvstřícnějším rozhlasovým hlasatelem na téma UFO, pořad se vysílal na rozhlasových vlnách po celé zemi. 

Frank Edwards

To vše nakonec upoutalo pozornost majora americké námořní pěchoty ve výslužbě a prvního informátora o UFO Donalda E. Keyhoe, který Edwardsovi poslal předběžnou kopii knihy Létající talíře jsou skutečné, v níž tvrdí, že UFO jsou kosmické lodě pilotované mimozemskými entitami z vesmíru a že americká vláda o tom věděla a usilovně se snažila vše před americkou veřejností utajit. Edwards byl tím vším fascinován a Keyhoe začal pravidelně vystupovat v jeho pořadu, aby hovořil o tajných vládních spiknutích týkajících se UFO a mimozemšťanů, čímž tyto v té době podivné nové myšlenky přiblížil masám způsobem, jakým tomu nikdy předtím nebylo. Podpořen těmito Keyhoeovými odhaleními se Edwards stal tématem mimozemšťanů a UFO posedlý a otevřenější než kdykoli předtím.

Na toto téma začal plodně psát, publikoval řadu knih a článků o fenoménu UFO a dalších podivných nevyřešených záhadách a napsal několik průkopnických knih v nově vznikajícím oboru ufologie, včetně knihy Létající talíře: Létající talíře: Vážná věc v roce 1966 a Létající talíře: Obě tyto knihy jsou dodnes považovány za klasiku v oboru. Dokonce vystupoval v různých televizních pořadech, kde o těchto věcech hovořil, včetně Tonight Show Johnnyho Carsona. Vzhledem k jeho vysoké prestiži a dalekému dosahu publika pro jeho zdánlivě nekonečné řeči o UFO je asi snadné pochopit, jak si mohl udělat některé nepřátele na vysokých místech, a pokud lze věřit některým konspiračním teoriím, které ho obklopují, pak se to přesně stalo.     

Dne 24. června 1967 se měl Edwards jako člen správní rady Národního výboru pro vyšetřování leteckých jevů (NICAP) zúčastnit významné konference o UFO nazvané "Konference vědeckých ufologů". Této konference se již nikdy nezúčastnil, neboť tragicky zemřel na náhlý infarkt ve svém domě ve věku 59 let, těsně před půlnocí v noci před jejím zahájením. Pro konspirátory byla smrt okamžitě podezřelá hned z několika důvodů. Prvním byl fakt, že Edwards byl v dobré kondici a nikdy neměl žádné zdravotní problémy, takže infarkt se zdál být dost podivný. Pak tu bylo nešťastné načasování úmrtí, jen několik minut před 24. červnem, což bylo výročí pozorování UFO Kennetha Arnolda a důvod, proč se konference konala právě v tento den. Ještě podezřelejší bylo, že v jeho oficiálním nekrologu bylo poněkud tajemně uvedeno, že zemřel pouze "zdánlivě" na infarkt. Co to znamená, pokud vůbec něco? Pak začaly přicházet další zlověstné indicie.   

Po jeho smrti se do éteru dostal populární rozhlasový moderátor Long John Nebel, který okázale tvrdil, že mu před konferencí byly ukázány dva nepodepsané dopisy, v nichž se v obou uvádělo, že Edwards se konce konference nedožije. Kromě toho Nebel tvrdil, že jen několik dní před konferencí obdržel záhadný telefonát od autora knih o UFO Graye Barkera, během něhož Barker prohlásil, že mu zavolal tajemný cizinec, který mu na rovinu sdělil, že Edwards se konference nedožije, a pak bez dalšího vysvětlení zavěsil. V té době byl Nebel znám jako spolehlivý a solidní hlasatel, který nemá sklony k vyprávění báchorek, takže skutečnost, že se o tom zmínil ve svém pořadu, naznačuje, že skutečně věřil, že je to pravda. Sotva se našel člověk, který Edwardse znal a věřil, že zemřel přirozenou smrtí, ale nikdy se oficiálně nevyšetřovala cizí zavinění, úřady to odepsaly jako pouhý infarkt, a tím to skončilo. 

Gray Barker

Zajímavé je, že Nebel stál v popředí zájmu o další podezřelé úmrtí v rámci ufologie, tentokrát se týkalo spisovatele, matematika, archeologa a astrofyzika Morrise K. Jessupa. Ten byl v ufologické komunitě známý především svými často neortodoxními teoriemi, ranými postuláty o teorii starověkých astronautů a alternativní historii a svými knihami The Case for the UFO (1955), UFO and the Bible, The UFO Annual (obě 1956) a The Expanding Case for the UFO. (1957). Jessup je známý tím, že ovlivnil rozvíjející se obor starověkých astronautů, přičemž jeho práce se stala základem dalších knih, které v tomto duchu následovaly, včetně klasického díla Chariots of the Gods (Vozataje bohů) Ericha von Dänikena a dalších. Je také známý pro svou účast na proslulém Filadelfském experimentu, jehož cílem bylo údajně zneviditelnit loď amerického námořnictva, a také pro svou záhadnou smrt.

Vědec se dlouho stále více zajímal o fenomén UFO a nakonec v roce 1955 vydal svou první knihu s názvem The Case for the UFO (Případ UFO), mimořádně obsáhlou případovou studii na toto téma, která se stala celonárodním bestsellerem. Pro Jessupa to všechno byla dvojsečná zbraň, protože ačkoli byl nyní slavným autorem a rostoucí silou v ufologii, způsobilo mu to také jisté zmatky v jeho akademičtější činnosti - financování několika projektů bylo zastaveno, protože univerzita nechtěla být spojována s kosmickými loděmi a mimozemšťany z vesmíru. Pro Jessupa to bylo temné období, které způsobilo rozpad jeho manželství a ostrakizaci v akademické obci, a také se stal účastníkem autonehody na Floridě, při níž byl vážně zraněn, což ho uvrhlo do propasti hluboké deprese, z níž se už nikdy nedostal. Dne 19. dubna 1959 si Jessup domluvil schůzku s výzkumníkem jménem Manson Valentine, údajně proto, že mu chtěl předat některé tajné informace o Filadelfském experimentu, k čemuž však nikdy nedošlo.

V dubnu 1959 kontaktoval Nebela, který byl jeho dlouholetým přítelem, a poslal mu dopis na rozloučenou. Nebel se ho tehdy snažil přesvědčit, aby to nedělal, a nějakou dobu se zdálo, že Jessup od svých plánů vzít si život upustil, ale pak 20. dubna 1959 přišla tragická zpráva. Jessup byl nalezen ve svém domě na Floridě, mrtvý ve svém autě a s výfukovou hadicí prostrčenou oknem. Na první pohled se zdálo, že šlo o zřejmou sebevraždu otravou oxidem uhelnatým, ale byly tu některé podivné detaily. Za prvé, hadice byla na místo umístěna s mokrými ručníky, které zřejmě pocházely zvenčí z vozidla a Jessup je nemohl namočit tam, kde se nacházel. Jessup mohl ručníky namočit, než nastoupil, ale proč by je dával do okna zvenčí a pak šel na druhou stranu, aby nastoupil do auta? Šlo skutečně o sebevraždu, nebo si Jessup svými zběsilými řečmi o UFO udělal zákeřného nepřítele? Zdá se, že policie neměla příliš velký zájem na tom, aby to zjistila, protože neprovedla žádnou pitvu těla, přestože to floridské zákony vyžadují, a úřady v podstatě vše zametly pod koberec. Proč by tomu tak mělo být?

Z roku 1965 máme kuriózní případ americké publicistky, novinářky a účastnice televizních her Dorothy Mae Kilgallenové, která měla za sebou skvělou novinářskou kariéru a patřila k nejvyhledávanějším a nejuznávanějším novinářkám své doby. Začínala převážně jako sloupkařka článků o showbyznysu a stýkala se s Marilyn Monroe a mnoha dalšími slavnými osobnostmi té doby. Její novinový sloupek The Voice of Broadway byl nakonec rozšířen do více než 140 novin a stala se také pravidelnou porotkyní v televizním pořadu What's My Line? a začala vysílat rozhlasové pořady a další aktivity. Snad nejvíce se proslavila tím, že v roce 1954 informovala o soudním procesu s vrahem Samem Sheppardem, lékařem odsouzeným za vraždu své manželky v jejich domě na clevelandském předměstí Bay Village, a také tím, že se veřejně a otevřeně stavěla skepticky k závěrům zprávy Warrenovy komise o atentátu na prezidenta Kennedyho a zastřelení Lee Oswalda Jackem Rubym. Velmi hluboce se také zabývala fenoménem UFO, dokonce jednou v tiskovém prohlášení uvedla:

Létající talíře jsou považovány za natolik životně důležité, že se stanou předmětem zvláštního utajovaného setkání šéfů světových armád příští léto.

Pátrala také po tajných zasvěcených informacích a získávala od svých různých politických kontaktů a známých osobností informace o světě UFO, o oblasti, do které se nechávala stále více a více unášet. Nakonec zveřejnila velkolepou reportáž, v níž prohlásila:

Dnes mohu informovat o příběhu, který je skutečně strašidelný, nemluvě o tom, že z něj běhá mráz po zádech. Britští vědci a letci jsou po prozkoumání trosek jedné záhadné létající lodi přesvědčeni, že tyto podivné vzdušné objekty nejsou optickými klamy ani sovětskými vynálezy, ale létajícími talíři, které pocházejí z jiné planety. Zdrojem mých informací je britský úředník vládní hodnosti, který si přeje zůstat neznámý. Na základě našeho dosavadního pátrání se domníváme, že talíře obsluhovali malí muži - pravděpodobně menší než metr osmdesát. Je to děsivé, ale nelze popřít, že létající talíře pocházejí z jiné planety. Tento úředník citoval vědce, podle nichž létající loď tohoto typu nemohla být na Zemi zkonstruována. Britská vláda, jak jsem se dozvěděl, zatím oficiální zprávu o zkoumání "létajících talířů" tají, možná proto, že nechce děsit veřejnost. Když jsme sem s manželem přijeli z krátké dovolené, netušila jsem, že se katapultuji do sporu o to, zda jsou létající talíře skutečné, nebo vymyšlené.

Nevědělo se přesně, kdo je oním údajným informátorem, ale toto odhalení pořádně rozvířilo hladinu a přimělo lidi mluvit. Není také známo, zda by něco z toho mělo vliv na to, co mělo přijít, ale 8. listopadu 1965 byla Kilgallenová tragicky nalezena mrtvá ve svém domě na Manhattanu. Slavná reportérka byla nalezena sedící v posteli, na sobě měla jen modrý župan, umělé řasy a květinový doplněk do vlasů a úřady rychle dospěly k závěru, že zemřela na předávkování drogami. Kolem toho všeho však kroužily záhadné indicie, například že byla nalezena mrtvá v posteli, ve které nikdy nespala, ve spacím oblečení, které obvykle nenosila, vedle knihy, o které lidem řekla, že ji dočetla. Co se tu děje? Objevilo se mnoho teorií, že ji potkal osud rukou některého z mnoha potenciálních nepřátel, které si vytvořila, když se zabývala tématy, jako je mafie a atentát na Kennedyho, ale objevily se i náznaky, že se podílela na zveřejňování informací o UFO. Ať už je to jakkoli, je to případ, který má pevnou spojitost s fenoménem záhadných úmrtí těch, kteří se fenoménem UFO zabývají příliš daleko, a rozhodně nutí k zamyšlení.

Přesuneme-li se do 70. let, máme tu několik vysoce postavených úmrtí badatelů v oblasti UFO. V roce 1971 se fyzik z Arizonské univerzity a zastánce serióznějšího studia UFO jménem Dr. James McDonald snažil přesvědčit americký Kongres, že UFO je fenomén, který si zaslouží bližší pohled a další zkoumání. Nikdy se mu to nepodařilo, protože zemřel na následky těžkého střelného zranění hlavy při zjevné sebevraždě. O dva roky později, v roce 1973, oblíbeného kryptozoologa a milovníka UFO Ivana T. Sandersona skolila neobvykle rychle se šířící rakovina. To je zvláštní, protože podivně agresivní rakoviny a nádory jsou častým tématem úmrtí těchto osudem stižených badatelů, což můžeme vidět na řadě záhadných úmrtí v 80. letech.

Astronom Dr. Allen J. Hynek je známou stálicí UFO historie, neboť byl kdysi hlavním konzultantem a vyšetřovatelem Projektu Modrá kniha, oficiálního vyšetřování fenoménu UFO americkým letectvem. V roce 1986 byl Hynek přijat do nemocnice na operaci prostaty, ale nikdy ji neopustil, protože se brzy zjistilo, že má neuvěřitelně zákeřný nádor na mozku, který ho ukončil. Podle těch, kteří ho znali, ve dnech předcházejících jeho smrti údajně mluvil o některých nově získaných informacích o UFO a zdál se být zneklidněn. Mohlo to mít něco společného s jeho smrtí? O dva roky později, v roce 1988, zemřela v Kalifornii na rychle probíhající rakovinu významná rozhlasová investigativní moderátorka Mae Brussellová. Byla známá jako významná zastánkyně konspiračních teorií a díky svému rozhlasovému pořadu o těchto tématech nazvanému Dialog bez zábran: Conspiracy, později přejmenovaný na World Watchers International.

Devadesátá léta pokračovala v těchto pochybných úmrtích, v roce 1993 zemřel astronaut Deke Slayton na agresivní rakovinu příhodně těsně předtím, než měl přijít se svými interními poznatky a zkušenostmi o UFO. V roce 1994 zemřela vyšetřovatelka sítě MUFON (Mutual UFO Network) Ann Livingstonová na mimořádně agresivní a divokou formu rakoviny vaječníků. Poněkud strašidelné je, že se tak stalo pouhé dva roky poté, co tvrdila, že ji obtěžovali strašidelní, bledí a zlověstní muži v černém bez tváře. V roce 1994 také zemřel další vyšetřovatel MUFON, Ron Johnson, který byl ve skutečnosti zástupcem ředitele vyšetřování této organizace. Měl zemřít za velmi podivných okolností, když se po prezentaci diapozitivů na konferenci v texaském Austinu rozsvítila světla a on byl nalezen na svém místě bez reakce, s krví vytékající z nosu a podivně fialově zbarveným obličejem. O několik let později, v roce 1996, zemřela autorka knihy UFO Karla Turnerová, která zemřela na rakovinu prsu. Turnerová byla známá tím, že svou rakovinu neustále přisuzovala akcím mimozemšťanů kvůli některým věcem, o nichž psala ve svých knihách s tematikou UFO: Maškaráda andělů, Taken a Na okraji. V roce 1999 zemřel také autor mnoha knih o UFO a konspiracích Jim Keith, když se mu při rutinní operaci zlomené nohy zastavilo srdce kvůli krevní sraženině.

Snad jednou z nejbizarnějších osob, které zemřely podezřelou smrtí kvůli svému informování o údajných informacích o mimozemšťanech a UFO, je americký inženýr Phil Schneider. Schneider, inženýr-geolog, specialista na demolice a stavební inženýr, pracoval pro vojenský a letecký průmysl a údajně se významně podílel na výstavbě podzemních vojenských základen, přičemž nakonec byl pověřen prací na základně Dulce v Novém Mexiku. Právě zde měl podle svých slov přijít do styku s nejrůznějšími informacemi a zkušenostmi týkajícími se mimozemšťanů, UFO a vládního utajování a měl by vyprávět vskutku bizarní příběh. V devadesátých letech začal Schneider přicházet s informacemi, o nichž tvrdil, že je získal díky své údajné prověrce na stupeň přísně tajné v Dulce. Tvrdil, že mimozemšťané již měli pod Dulce základnu a že na ni jeho tým náhodou narazil, když prováděl vrty za účelem rozšíření základny. Nebylo to prý vřelé přivítání, které se zvrhlo v něco, co nazývá "masakrem" a o čem by řekl:   

Byl jsem zapojen do rozšiřování hluboké podzemní vojenské základny v Dulce, která je pravděpodobně nejhlubší základnou. Sestupuje do sedmi pater a je hluboká přes 2,5 míle. V té době jsme v poušti vrtali čtyři různé vrty s úmyslem propojit je dohromady, ale to vyžadovalo odstřel. Mým úkolem bylo jít do hloubky vrtů, prozkoumat vlastnosti černých hornin a doporučit výbušniny, které by byly v každém případě vhodné. Když jsme se však dostali dolů, ocitli jsme se ve velké jeskyni, která byla plná mimozemských vetřelců známých jako "velcí Šedí". Dva z nich jsem zabil. V té době tam bylo asi 30 lidí a dalších 40 tam přišlo později, když to všechno začalo - všichni byli zabiti. Byli jsme překvapeni existencí celé podzemní základny plné mimozemšťanů. Později jsme se dozvěděli, že na naší planetě žijí už dlouho. Podle mého názoru to může vysvětlit mnohé z toho, co stojí za teorií o dávných astronautech.   

Po tomto incidentu měl mít Schneider zřejmě těžké popáleniny od údajných energetických zbraní mimozemšťanů a později také rakovinu z jimi vyzařované radiace. Po tomto drsném začátku a "nešťastném nedorozumění" prý americká vláda uzavřela příměří s tím, co Schneider nazývá "Zeta Reticuli", známí také jako "Šedí", a podepsala smlouvu, kterou nazval "Greadská dohoda". Poté Dulce sloužila jako tajné místo pro ubytování mimozemšťanů a jejich technologie a také pro provádění genetických experimentů i experimentů s ovládáním mysli pomocí mimozemské technologie. Byl velmi konkrétní při popisu specifik základny, když vysvětloval, že byla rozdělena do sedmi úrovní, přičemž v každé z nich se nacházely například obytné prostory, skladovací prostory pro mimozemská plavidla, mimozemská těla a "mimozemská embrya", laboratoře, obydlí pro takové druhy mimozemšťanů, jako jsou "Šedí" a "Reptoidi", a zasedací sály pro konference se zástupci mimozemské civilizace. Schneider by tvrdil, že mnoho technologií, které každý den považujeme za samozřejmé, stejně jako vojenské technologie, jako je technologie stealth, byly vyvinuty s pomocí těchto mimozemšťanů, a výměnou za to pro ně americká vláda zřídila četné tajné podzemní základny k provádění pokusů na lidech, skutečně prý bylo po celém světě vybudováno 1477 podzemních základen, vše jako součást jejich dohody. A to ještě není to nejpodivnější. 

 

Schneider by tvrdil, že mimozemšťané tuto smlouvu porušili, a to by vyústilo v neshody, které by často končily násilím. Podle Schneidera Šedí tajně spřádali plány na svržení vlády a nastolení Nového světového řádu, přičemž vše řídila OSN, do které se infiltrovali a kterou tajně ovládají. Tvrdil také, že na Zemi žije sedm laskavých mimozemských druhů a čtyři druhy zlé. V důsledku toho se proti některým z nich rozvinulo hnutí odporu a podle Schneidera s tím souvisí některé incidenty. Tvrdil by například, že na atolu Bikini došlo k jadernému výbuchu nikoliv za účelem testování bomby, ale za účelem zničení podzemní mimozemské základny, která se dostala do rozkladu, že bombové útoky na Světové obchodní centrum a Oklahoma City byly provedeny pomocí miniaturních jaderných zařízení. a že Strategická obranná iniciativa ("SDI" neboli Hvězdné války") byla ve skutečnosti zamýšlena jako obrana proti mimozemským invazím. Kromě toho všeho Schneider uváděl nejrůznější nestandardní tvrzení o tom, co vláda vyvíjela pomocí mimozemské techniky, včetně toho, že USA mají stroj na zemětřesení a že AIDS byl vytvořen v laboratoři. Něco z toho by vysvětlil na jedné ze svých přednášek:   

Federální vláda má v současné době zařízení, které způsobuje zemětřesení. Jsem geolog a vím, o čem mluvím. Při zemětřesení v Kóbe (Japonsko) nedošlo k žádné pulzní vlně, jak tomu obvykle bývá při běžných zemětřeseních. Nebyla tam. V roce 1989 bylo zemětřesení v San Francisku a také tam nebyla žádná pulzní vlna ani nic podobného. Jedná se o Teslovo zařízení, které je využíváno ke zlým účelům. Programy stínového rozpočtu narušují podstatu vědy, jak ji známe. Podívejte se na AIDS - byl vytvořen na vládní objednávku v laboratoři v Chicagu ve státě Illinois v roce 1972. Byla to biologická zbraň, která byla použita proti obyvatelům Spojených států. Vím to, protože jsem viděl dokumentaci Úřadu strategických služeb, který mimochodem dodnes pracuje prostřednictvím CDC v Atlantě. K vytvoření viru použili žlázové sekrety zvířat, lidí a humanoidů. Tito humanoidi mají přátelské vztahy s vládou. Proti tomu, co vytvoří, neexistuje absolutně žádná obrana. Je to biologická zbraň s potenciálně hrozivými následky. Každý mimozemšťan na naší planetě musí být izolován.

Schneider začal velmi otevřeně hovořit o těchto "faktech" a o pokusech vlády zaslepit veřejnost před pravdou, veřejně vystupoval na přednáškách a seminářích v USA, Kanadě, Anglii a Japonsku a často ukazoval vzorky některých materiálů údajně získaných pomocí mimozemských technologií. Při poslechu toho, jak obskurní jsou jeho tvrzení, by bylo snadné odepsat ho jako blázna, ale věci nabraly zlověstný směr, když se za záhadných okolností objevil mrtvý.  Dne 17. ledna 1996 byl Phil Schneider nalezen mrtvý ve svém domě ve Wilsonville ve státě Oregon, s krkem omotaným klavírním drátem a vlastní cévkou a se známkami něčeho, co vypadalo jako mučení. V té době mezi Schneiderovými věřícími přetrvávala myšlenka, že byl zabit za vyzrazení příliš mnoha přísně tajných informací, zavražděn za to, že toho věděl příliš mnoho, nebo alespoň někým, kdo tomu skutečně věřil. Oficiální stanovisko znělo, že šlo o sebevraždu.

Když na chvíli zapomeneme na to, že umučit se a pak se uškrtit drátem od klavíru není zrovna tradiční způsob sebevraždy, je tu několik dalších detailů, které ji činí o to zlověstnější. Schneider tvrdil, že mu vláda mnohokrát vyhrožovala smrtí a že jedenáct lidí, které znal a kteří měli podobné informace, bylo smrtelně umlčeno, což se často vysvětlovalo jako sebevražda. Jedním z nich byl Ron Rummel, bývalý zpravodajský důstojník letectva a vydavatel publikace "Alien Digest", který byl 6. srpna 1993 nalezen mrtvý na následky střelného poranění hlavy. Přestože byla rovněž považována za sebevraždu, na zbrani nebyla žádná krev, na hlavni a rukojeti zbraně nebyly žádné otisky prstů a zůstala zde sebevražda, kterou nenapsal levák, když Rummel byl pravák. Zajímavé je, že nebyla provedena pitva a Rummelovo tělo bylo zpopelněno o necelých 24 hodin později. Má to nějakou souvislost se Schneiderovou podivnou smrtí? Byl zabit za něco, co prozradil? Nebo šlo jen o pomateného jedince, který se zabil tak, aby to tak vypadalo? To se bohužel asi nikdy s jistotou nedozvíme.

Přesuneme-li se do roku 2000, máme několik dalších podivných případů v tomto duchu. V dubnu 2001 zemřel záhadně plodný autor nevysvětlitelných jevů Ron Bonds na běžnou bakterii otravy jídlem, která zřídkakdy vede ke smrti, ale z nějakého důvodu se pro něj stala smrtelnou. Ještě hrozivější byla smrt významného badatele v oblasti UFO Paula Vigaye v roce 2009. V únoru téhož roku byl tento 44letý muž nalezen, jak se potácí v rozbouřeném moři u pobřeží Portsmouthu v hrabství Hants a zanechal po sobě v telefonu řadu podivných šifrovaných hesel, na která nikdo nedokázal přijít. Ačkoli úřady rychle označily událost za sebevraždu, Vigayovi přátelé a rodina neochvějně tvrdí, že o sebevraždu nešlo, a ani koroner nebyl schopen ověřit, zda šlo o sebevraždu, či nikoli:

"Nemohu nade vší pochybnost říci, že ano, Paul si vzal život. Jediný člověk, který by nám mohl říct, co se mu honilo hlavou a co se té noci stalo, tu bohužel není, aby nám to řekl."

Možná jeden z nejpodivnějších případů ze všech je zároveň tím nejnovějším. Konspirační teoretik a odborník na UFO Max Spiers byl známý tím, že se zabýval vládním utajováním, a v červenci 2016 byl ve Varšavě v Polsku na návštěvě u svého přítele a plánoval se také zúčastnit konference o konspiračních teoriích a UFO. Dne 16. července ho Spiersův přítel našel na pohovce, jak nereaguje a zřejmě vyzvracel lepkavou "černou tekutinu". Ukázalo se, že smrt provázelo několik dost podezřelých detailů, jedním z nich byla textová zpráva, kterou napsal své matce těsně před smrtí a která zněla: "Tvůj chlapec má potíže. Pokud se mi něco stane, vyšetřujte to." Podivné je také to, že nikdy nebyla provedena žádná skutečná oficiální pitva těla, a k tomu se přidal fakt, že Spiers byl zdravý mladý muž bez jakýchkoli fyzických problémů v minulosti, takže je zvláštní, že by prostě padl mrtvý na té pohovce. O stavu vyšetřování by se až do roku 2019, kdy úřady rozhodnou, že příčinou smrti bylo užívání drog a zápal plic, vědělo jen velmi málo. Maxova matka by o tom všem řekla:

Max byl velmi zdatný muž, který se těšil dobrému zdraví, a přesto zřejmě jen tak náhle zemřel na pohovce. Mám jen úmrtní list od polských úřadů, že to bylo z přirozených příčin, ale nebyla provedena pitva, tak jak to mohou říct? Odmítají mi také vydat jakékoli dokumenty o něm, protože, což je absurdní, nemám jeho písemný souhlas. Podle všeho neutrpěl žádná zjevná fyzická zranění, ale mohl být pomalu otráven, proto jsou tak důležité výsledky toxikologických testů z pitvy. Opět nám zbývá přemýšlet, zda šlo skutečně o nehodu, nebo ho nějaká zákeřná agentura považovala za hrozbu a nechala ho vymazat? Je to opravdu docela záhada a zdá se, že případ je v limbu podivností a čirých spekulací.

Hlavní konspirační myšlenka, která stojí za všemi těmito úmrtími, je, že tyto lidi odstranily z rovnice nekalé strany, přičemž do hry vstupují vládní agentury a dokonce i Muži v černém. Skeptici by poukázali na to, že lidé umírají, to je fakt života, a že samozřejmě i badatelé UFO se stanou obětí tohoto jevu. Nicméně vzhledem k podivným okolnostem a podrobnostem, které některé z těchto případů provázejí, se člověk opravdu diví, co se vlastně děje. Je to všechno jen náhoda a čtení věcí, nebo se děje něco zlověstnějšího? Otázka zůstává, a pokud patříte k těm, kteří se UFO zabývají, možná by bylo nejlepší mít oči na stopkách. Člověk prostě nikdy neví.