UFO & MILITARIZACE VESMÍRU. BLÍŽÍME SE K BODU, ODKUD NENÍ NÁVRATU? (1)

Tohle oznámení způsobilo poněkud poprask. Dne 20. prosince 2019 americký prezident Donald Trump na vojenské základně poblíž Washingtonu oficiálně podepsal dekret k vytvoření nové armádní jednotky, poprvé za posledních více než 70 let. Trump vylíčil vesmír jako „úplně nejnovější bojovou zónu světa“, a prohlásil, že americké vesmírné síly „nám pomohou odradit agresi a ovládnout tu nejzazší velitelskou výšinu“. Mark Esperministerstva obrany s tím souhlasil a řekl, že vesmír se „proměnil ve svého druhu válečnou zónu“. Tento kritický vývoj v záležitostech lidstva sledovaly s velkým znepokojením ostatní mocnosti – pozemské, a dost možná i mimozemské.

Čína jako nastupující kosmická mocnost napadla nově vytvořené Vesmírné síly Spojených států amerických prohlášením, že jde o „přímou hrozbu pro bezpečnost a mír ve vesmíru“. Ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil své obavy takto: „Americké vojensko-politické vedení otevřeně vyhlásilo vesmír za vojenské dějiště s cílem vést tam bojové operace.“ Rusko i Čína už delší dobu naléhaly na podepsání smlouvy k zabránění umisťování zbraní do vesmíru. Spojené státy se stavěly vždy proti, dokonce i na konci studené války a během krátkých chvil přátelských vztahů nyní soupeřících mocností. Vesmírné síly Spojených států amerických znamenají závod o ovládnutí „nejzazší velitelské výšiny“ – a pro lidstvo to znamená jen to nejhorší.

Zahalena tajemstvím je výroba nového bombardovacího letounu B-21
s dlouhým doletem, vybaveného technologií stealth

Nebe ožilo neidentifikovanými vzdušnými jevy – včetně těch vyloženě mysteriózních. Vesmírné síly Spojených států amerických jsou nyní oficiální, můžete se však vsadit, že tento rank potenciálních kapacit byl už nějakou dobu ve vývoji. Před pár lety nám v médiích ukázali záběry amerického experimentálního bezpilotního kosmického raketoplánu X-37B (Orbital Test Vehicle), zjevně „víceúčelové robotické vesmírné lodě“, která je na oběžnou dráhu vynášena v nákladním prostoru raketoplán

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly