TECHNOLOGIE "KESHE FOUNDATION" - AKTUALIZACE: UKAZUJE SE, ŽE KOORDINOVANÁ OBČANSKÁ INICIATIVA BUDE NUTNÁ

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

10.11.2012 Exkluzivně

Vážení čtenáři a samozřejmě i zájemci, kteří se zabýváte problematikou „Keshe Foundation“, společně s naším redaktorem, panem Kočarem, jsem pro vás připravil spektrum těch nejaktuálnějších a nejdůležitějších informací a událostí. Předně bych chtěl připomenout a zdůraznit, že mnoho událostí se dalo do velmi rychlého pohybu a věci se mění doslova ze dne na den. Nám nezbývá nic jiného než se přizpůsobit tomuto stavu. Naším přáním a vůlí je informovat vás pokud možno co nejobjektivněji a nejrychleji. Chceme i nadále být jakýmsi prostředníkem mezi centrem dr. M.T. Keshe a Vámi všemi, kterým není z různých důvodů lhostejné, co se právě děje a proč se tak děje. Držte nám, prosím, palce, neboť ta práce věru není jednoduchá. Pojďme ale k jednotlivým novinkám.


Jak je to aktuálně s připojením České a Slovenské republiky k nadnárodní spolupráci s „Keshe Foundation“

Jak jsme Vás informovali v předcházejícím materiálu, prostřednictvím aktuálního videorozhovoru, který jsme vedli přímo s dr. M.T. Keshe, měla se dne 8. 11. 2012 k této spolupráci připojit i Slovenská republika. Sám dr. M.T. Keshe o tom v avízovaném videu hovoří v místě kolem 35. minuty dokumentu. Ovšem již následujícího dne, kdy jsme si chtěli v podstatě jen ověřit, že tato spolupráce byla skutečně ratifikována, jsme se z centra dr. Keshe dozvěděli pro nás těžko uvěřitelnou věc. Velvyslanectví Slovenské republiky v Belgii (a tím pádem logicky i vláda SR) se nakonec rozhodlo NEPŘISTOUPIT na nabízenou spolupráci.

Naši redakci pochopitelně zajímalo, proč došlo k tomuto tak náhlému a v podstatě i neočekávanému obratu. Z tohoto důvodu náš redaktor, který je pověřen věnovat se této problematice, obratem kontaktoval velvyslanectví v Belgii. Následovala tato korespondence:

Nejdříve na náš apel reagovalo slovenské velvyslanectví tímto způsobem:

"Dne Čtvrtek, 08-11-2012 v 10:18 emb.brussel@mzv.sk napsal:
Vážený pán Kočar,
týmto by sme Vás chceli informovať, že spomínané pracovné stretnutie medzi zástupcami našej ambasády a nadáciou Keshe Foundation sa neuskutoční.
S pozdravom a prianím príjemného dňa

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bruseli
Av. Moliere 195
1050 B r u s e l
Belgicko
tel: +32-2/3401460
fax: +32-2/3401464
e-mail: emb.brussel@mzv.sk"


Následovala tato naše odpověď:

Sent: Thursday, November 08, 2012 11:12 AM
To: brussel emb/ZU Brusel/MZV
Subject: RE: Dotaz ohľadom stretnutia s Keshe Foundation

Dobry den

dakujem za odpoved. Mozem sa opytat z akeho dovodu, zmenili sa podmienky z ich strany? Velky pocet krajin ma totizto o tieto informacie zaujem a Keshe Foundation ich davaju zadarmo tak by nas zaujaml dovod.
Dakujem
S pozdravom
Juraj Kocar

Na tento náš druhý dotaz či výzvu přišla tato formulace:

Dne Čtvrtek, 08-11-2012 v 13:32 emb.brussel@mzv.sk napsal:
Dobrý deň pán Kočar,
nie, zmenilo sa naše stanovisko, ktoré dúfame Vy i všetci ostatní budete rešpektovať.
S pozdravom
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bruseli


Všimněte si, prosím, že se „ZMĚNILO JEJICH STANOVISKO“. Z toho lze logicky odvodit, že setkání bylo dohodnuto a domluveno. A my si následně můžeme přinejmenším položit tyto dvě otázky:

  • a) Jaký vliv v pozadí či okolnosti způsobily, že ambasáda změnila své stanovisko? Všimněte si strohé a svým způsobem i vyhýbavé odpovědi.

  • b) Jsme za těchto okolností ochotni toto jejich stanovisko respektovat?

Zkuste si, prosím, každý jeden z Vás sám za sebe na tyto otázky odpovědět. Nevím, jaký názor na tuto skutečnost má široká čtenářská obec, ale podle našeho názoru tady v redakci se ukazuje, že bez potřebné koordinované občanské aktivity to asi nepůjde. Ale svým způsobem přesně o tom dr. Keshe hovoří, když říká: „Musíte apelovat na své vlády. Je nutná vaše aktivita, jde o vaši budoucnost.“

V současné době se snažíme zjistit konkrétní informace týkající se oficiálního postoje České republiky. Ovšem v návaznosti na postoj SR si neděláme nijak valné iluze, ale uvidíme, k čemu se nakonec dobereme.


AKTUALIZACE: Podařilo se nám získat původní e-mailovovu komunikaci s "Keshe Foundation", ve které je patrné, že SR prostřednictvím velvyslanectví v Belgii chce přistoupit na spolupráci. Poté za doposud nevyjasněných okolností od této spolupráce však náhle ze strany vlády SR bylo upuštěno.

Date: 2012/11/5
Subject: The Keshe foundation / transfer of technology
To: "info@keshefoundation.com" <info@keshefoundation.com>

Dear Mr. Keshe,
The director of the Keshe Foundation,

Your contact we received from your partners from Slovakia, Mrs. Gallova, Mr. Kramar and Mr. Latak. We were informed about Foundation Keshe and we consider the project as an interesting one.

We would like to receive more information about the technology and to receive the spaceship USB stick offered from Keshe Foundation as you have informed on your website.

Best regards,

Ambassade de Slovaquie
Avenue Moliere 195
1050 Bruxelles
tel: 02 340.14.60
emb.brussel@mzv.skItálie je ale aktivně ve hře

Tato situace je o to zajímavější, že, jak vidno, ke spolupráci aktivně přistoupila přes vlastní nadační aktivity Itálie. Dosvědčuje to konec konců i materiál, který byl před několika dny zveřejněn v jednom z italských listů. Zde je odkaz: http://www.giornalepaesemio.it/articolo.php?articolo=assegnato-il-talentgold-2012-allo-scienziato-che-cambier-il-mondo&comune=tutti

Ve hře je italská nadace „Zanetto“ v kooperaci se „Zeranove Network“. Mehran T. Keshe v souvislosti s nastartováním této spolupráce bude mít vystoupení dne 15. 12. 2012 v konferenčním sále výstaviště Garda v Montichiari v Itálii. Ve večerních hodinách pak bude uspořádána první konference v Itálii, kde budou slavnostně předány patenty (viz poslední věta článku: In serata lo stesso Keshe terrà una conferenza, la prima in Italia, per presentare le sue invenzioni.) Na obr. vlevo je italský novinář Mario Cherubiny ve společnost dr. M.T. Keshe.Postupně se přidávají další státy

V průběhu posledních dvou dnů jsme dostali ze sekretariátu “Keshe Foundation” informaci, že se ke kosmickému programu připojily minimálně další tři státy: Malajsie, Indie a Arménie. Na fotografiích uvedených níže je uvedeno potvrzující stanovisko v diskuzním profilu “Keshe Founadation”.


Druhý videodokument

V našem záměru bylo opublikovat druhý videodokument, který jsme získali z ústředí „Keshe Foundation“, společně s touto aktualizací dnes v sobotu 10.11.2012. Naše redakce mi oznámila před několika hodinami, že je potřeba ještě asi 15% avízovaného dokumentu otitulkovat. Takže aktuální situace je v této věci taková, že videodokument přiložíme sem k tomuto materiálu ještě dnes, během soboty, nebo bude vydán zítra v samostatném reportu.

Závěrem bychom Vám všem rádi poděkovali za slova podpory. Budeme se snažit Vás i nadále postupně informovat o vývoji kolem technologie „Keshe Foundation“. Další aktualizace může přijít kterýkoliv následující den. Buďte i nadále ve spojení.
Poznámka:
Tento materiál lze volně šířit. Prosíme Vás však o uvádění zdoje našeho magazínu. Děkujeme Vám za to.

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.