TAJNÉ SPOLEČENSTVÍ (1)

Canberra, Austrálie - 2020

V jaké společnosti se musíme na planetě Zemi pohybovat, aby vznikly neuvěřitelné příběhy, které jsem odhalil? Jaká traumata musí ležet v minulosti našich předků, aby poznamenala naši kolektivní paměť tak znepokojivými mytologiemi? A kolik z toho, co naši předkové uváděli, má nějaký vztah k reálnému světu 21. století? Mé palčivé otázky mě přivedly k vydání dvou knih, u nichž si plně uvědomuji, že riskuji svou pověst a vystavuji se posměchu. Když jsem "Útěk z ráje" a nyní "Jizvy ráje" vynesl na světlo veřejné kontroly, musím být ochoten, aby mě lidé soudili - jak před přečtením, tak po něm. Pro mě, který pochází z prostředí třiatřicetileté duchovní služby, je tu však ještě jedna rovina výzvy. Pastor by měl být uklidňující osobností a někteří považují i zmínku o pravěkém kontaktu s mimozemšťany za útok na svou teologii - natož o přítomnosti mimozemšťanů v dnešní době.

Někteří věřící reagují, jako bych musel být agentem ďábla, když vznáším otázky, které se na první pohled zdají být mimo rámec hlavního náboženského proudu. Takže si asi dovedete představit, že jsem se s jistými obavami chystal sednout si se svými příbuznými a seznámit je s tématem své připravované knihy. Maminka a tatínek mé ženy Ruth jsou oddaní křesťané a jejich duchovní tradice je baptistická a letniční. Netušil jsem, jak budou reagovat na to, co někteří budou považovat za útok na ortodoxní křesťanství. Při návštěvě u nás v Canbeře jsme si jednoho víkendu po nedělní hostině s ghanskou kuchyní společně sedli a já jsem co nejvíc odzbrojujícím způsobem vyložil svou tezi týkající se biblického vyprávění o mimozemských zásazích do našeho vývoje a také příběhů, které má Bible společné s jinými světovými mytologiemi a které se týkají vzorce únosů a hybridizace v průběhu věků.

Moji příbuzní poslouchali tiše a zdvořile. Pak se s oživením, které mě zcela zaskočilo, naklonili dopředu a řekli: "Paule, my už ten příběh známe. Lidé v Ghaně o tom vědí. Náš příběh se táhne po celé genera

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.