TAJEMSTVÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE: OD LÉČENÍ BIOPOLE KE GLOBÁLNÍMU VĚDOMÍ

Leskowitz Eric MD.

Leskowitz Eric MD.

autor

21.06.2024 Zdraví

Západní medicína je jedinou léčitelskou tradicí na světě, která neuznává existenci neviditelné léčivé energie nebo životní síly. Na tělo pohlížíme jako na složitý stroj (srdce je pumpa, oko je kamera) a snažíme se vše rozložit na jednotlivé dílčí jednotky v naději, že je opravíme a znovu složíme do zdravého těla. Nemáme vysvětlení, jak jsou všechny tyto mikroprocesy koordinovány, ani žádnou jednotící sílu jako v tradiční čínské medicíně (TCM) - (qi) nebo józe (prána). Právě o tom je současná vlna zájmu o energetickou medicínu, protože přibývá důkazů, že domorodí léčitelé měli pravdu - životní energie je skutečná. Zde je několik klíčových bodů týkajících se této změny paradigmatu, kterých se dotýkám ve své nové knize "Tajemství životní energie".

Emocionální rezonance v laboratoři

Západní lékařský establishment zažil za posledních 250 let řadu podivínů, v čele s Franzem Mesmerem, který se zabýval zvířecím magnetismem. Jeho popularita při léčení bohatých aristokratů magnetizovanou vodou v Paříži v 80. letech 17. století vedla k vyšetřování královské komise, která jeho práci zdiskreditovala použitím neobjektivních testovacích metod; jeho pověst byla zničena. Ještě krutější osud čekal německého psychiatra a Freudova žáka Wilhelma Reicha. Jeho metody sběru této neviditelné energie (nazývané orgon, protože je sexuálního původu) se střetly s americkým "Ministerstvem výživy a léků" (FDA); jeho knihy byly spáleny(!) a v roce 1957 zemřel ve federální věznici, kde čekal na slyšení o podmínečném propuštění.

Cenzura žije dodnes, holističtí lékaři jsou dehonestováni sociálními médii a algoritmy vyhledávačů, které marginalizují integrativní lékařské přístupy. Prominentní referenční webové stránky tyto přístupy opovrhují jako "pseudovědu", přestože na jejich podporu existuje stále více výzkumů. Jedním z nejhorších viníků je v tomto ohledu Wikipedie, jejíž zakladatel Jimmy Wales sám označil profesní organizaci praktikujících energetickou psychologii (všichni doktoři medicíny

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.