TAJEMSTVÍ MEZIDIMENZIONÁLNÍCH ENTIT

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

14.03.2023 Fenomenologie

Fenomén UFO je pro nás již dlouho záhadou. Co je příčinou nesčetných případů pozorování a dokonce i setkání s mimozemšťany v pověstech? Bylo předloženo mnoho odpovědí, od těch racionálních až po ty bizarnější, ale jednou z hlavních myšlenek bylo, že se možná jedná o mimozemské návštěvníky zpoza sluneční soustavy, kteří nás přišli navštívit přes moře hvězd z důvodů, které nyní nedokážeme pochopit. Ale co když tomu tak ve skutečnosti není? Co když tyto bytosti nepocházejí z jiné sluneční soustavy nebo galaxie, ale z jiné reality, která stojí po boku té naší? Nemohli by to být mimozemšťané co proniká přes závoj, aby vnikly do naší dimenze z jiné dimenze? Podívejme se na to.

Hodně se mluví o takzvaném "multivesmíru", v němž existuje množství realit a dimenzí, které se navzájem překrývají, přičemž naše realita, jak ji vnímáme, je jednou z mnoha, možná nekonečného množství jiných Vesmírů, které existují společně. Ačkoli teprve v posledních letech se koncept multiverza a paralelních dimenzí začal skutečně vážně zkoumat a navrhovat jako zdroj mimozemských inteligencí, základní myšlenka jiných dimenzí vlastně není nijak zvlášť nová. V 19. století exitoval koncept jiných dimenzí populární mezi okultisty a spiritisty, především díky ruské mystičce, spisovatelce a spoluzakladatelce "Teosofické společnosti" -  Heleně Petrovně Blavatské. Navrhla komplexní kosmologii sestávající ze sedmi "rovin" neboli jemných stavů, úrovní či oblastí reality, a přestože ji zpopularizovala, nebyla první, kdo tyto myšlenky šířil. Pojem toho, čemu se říká éter ("éter"), byl postulován již ve starověkém Řecku a Blavatská a další spiritisté a mystici jej převzali, aby popsali další rovinu existence za "nižšími rovinami" pevné, kapalné a plynné hmoty, často nazývanou éterická rovina.

Když tuto myšlenku přijali spiritualisté a teosofové, stala se z ní celá komplexní filozofie a světový názor, který zahrnoval představu, že ve skutečnosti existuje více dalších jemných rovin nebo světů či dimenzí, které p

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.