TAJEMSTVÍ ČLOVĚKA (8)

Prokopenko Igor

Prokopenko Igor

autor

20.05.2024 Fenomenologie

S kým byl člověk zkřížen?

Již na počátku minulého století se německý vědec Erwin Bauer zamýšlel nad otázkou: Je možné vytvořit univerzálního vojáka pomocí selekce? V té době se to zdálo možné. Za tímto účelem je třeba zkřížit nejchytřejšího s nejsilnějším. Hitlerovi se tato myšlenka zalíbila natolik, že počátkem 40. let byly v Německu otevřeny speciální laboratoře, v nichž vědci vychovávali supervojáky. Přestože pokus nebyl úspěšný, myšlenka na vytvoření dokonalého bojovníka nezemřela a dnes vědci po celém světě experimentují s lidskými geny a snaží se najít dokonalý vzorec, a o tom v našem šetření. Na začátku roku 2016 světem hýbala zpráva z Velké Británie. Výzkumnice Katja Nijakanová získala právo provádět genetické experimenty na lidských embryích, a to navzdory nevyhlášenému dobrovolnému moratoriu na změnu lidské DNA. Někteří vědci jsou přesvědčeni, že by to mohlo vést ke genetické apokalypse.

To, co se děje v dominikánské vesnici Salinas, se stalo šokující senzací. Místní dvanáctileté dívky se někdy mění v chlapce! Rostou jim samé věci, které by měl mít muž, a někdy dokonce i vousy. Takových případů je mnoho - zhruba každý devadesátý změní pohlaví v době, kdy je mladý. Rodičům to nevadí a vychovávají své děti podle zásady - vyrostou a rozhodnou se samy. Na vesnici jsou na to zvyklí a příchod nového muže do komunity oslavují zvláštním svátkem. Záhadu přirozené změny pohlaví přijeli odhalit vědci z celého světa. Zde je informace o tom, co zjistila doktorka Julianne Imperato, endokrinoložka z Cornellovy univerzity.

"Věda se zabývá vzácným genetickým onemocněním. Je vyvolána nedostatkem enzymu 5-alfa reduktázy v těle, který v 8. týdnu vývoje plodu změní každé lidské embryo - které je původně ženské - na embryo mužské. U obyvatel vesnice Salinas se však z nějakého důvodu může tento enzym zapnout už ve 12 letech!"

Co to způsobuje a jaký mechanismus blokuje působení hormonů nebo enzymů, vědci zatím nevědí. Studium dominikánských hermafroditů by však mohlo m

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly