TAJEMSTVÍ ČÍNSKÉ ZDI PROLOMENO ANEB UKÁZKA TOHO, JAK SYSTÉM MANIPULUJE S HISTORICKÝMI FAKTY (1)

V roce 2006 se začaly v několika odborných časopisech objevovat velmi pozoruhodné informace týkající se „Velké čínské zdi“. V podstatě všechno začalo článkem V. Semejka pod názvem „Velká čínská zeď není čínská!“. V materiálu se vyjadřuje i prezident „Akademie fundamentálních nauk“ dr. Andrej Tjunajev, který vyjádřil svůj názor na nečínskou podstatu této stavby takto:

„Jak víte, severně od území současné Číny se nacházela další mnohem starší civilizace. Tuto skutečnost potvrzují i archeologické nálezy, zejména ve východní Sibiři. Působivý důkaz existence této civilizace je snad srovnatelný pouze s nálezy v Arkaimu na Urale. Jenomže nalezený potenciál důkazů nebyl z nějakých skrytých důvodů nejenže studován a interpretován v prostředí světového fóra historických věd, ale velmi chladný přístup byl zaznamenán i ze strany samotného Ruska.

(Tato skutečnost není nic nového a narážíme na ni i v našich podmínkách. Speciálně tím narážím na sérii velmi zásadních objevů sofistikovaných starověkých sídlišť v pásmu od Drážďan přes Česko a Slovensko až po Kyjev. Již několik let je známé stáří těchto předvěkých kruhových sídlišť, které v průměru o 3500 předchází dobu vzniku sumerské říše.

Z hlediska archeologického, ale i kulturně antropologického jde o zcela zásadní objev, který jednoznačně mění pohled na časové strukturování vzniku moderních civilizací. Tato skutečnost se měla již dávno učit ve školách na všech úrovních a měla by existovat živá celosvětová odborná diskuze včetně systematického publikování v odborných, ale i obecně naučných pramenech.

Místo toho se ale vůbec nic neděje. Je naprosté zcela dehonestující a vulgární ticho. Laická společnost nic netuší a vše vesele jede dál v zajetých kolejích. Nejhorší ale na celé situaci je, že ti z řad odborné obce, kteří se proti takovému přístupu ohradili, byli ze strany samotného vědeckého establishmentu perzekuováni a zastrašováni a zbytek raději mlčí.

Nastálá situace evokuje hned

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.

Další díly