SYMBOL RŮŽE & NESMRTELNOST DUŠE

Soria Albert Amao

Soria Albert Amao

autor

13.06.2019 Esoterika

Starověká řecká bohyně Afrodita byla spojena s láskou, krásou, potěšením, vášní a plodností. Jedním z jejích hlavních symbolů byla růže. Je také identifikována s planetou Venuše. Symbol růže je součástí dávných kultur a duchovních tradic, včetně judaismu, súfismu, křesťanství, řecko-římského náboženství, a mnoha dalších. Královna květin je také symbolem metafyzických, náboženských a esoterických škol. V moderní době si "Hermetický řád Zlatého úsvitu" vzal růži jako svůj znak. Účelem tohoto článku je diskuze o jednom ze zásadních poselství ukrytém v nádherných obrazech tarotu - nesmrtelnost duše, symbolický význam růží v Tarotu. Budu se věnovat listům Builders of the Adytum/Rider-Waite tarotu, jehož symbolika vyjadřuje skutečnou podstatu západní tradice mystéria.

Skrytý a nenápadný jazyk piktogramů tarotových listů mluví přímo k podvědomí. Rozpoznají ho jen ti, kteří jsou školení. Bohužel se na školách interpretace symbolického jazyku neučí, i když nás symboly obklopují v nesčetných formách a ovlivňují náš každodenní život. Piktogramy byly nejčasnější forma psaní v Sumeru a Egyptě kolem 3000 př.n.l.. Zednářská bratrství a metafyzické/náboženské organizace používaly symboly jako způsob identifikace těch, kteří sdílejí stejné principy. Mnoho mystických a esoterických symbolů bereme jako očividného zprostředkovatele neviditelného rozměru, který nelze vyjádřit běžnou řečí. Postupem času získaly tyto symboly další vrstvy stále komplexnějšího smyslu. Díky této evoluci lze sledovat, nakolik lidé postoupili ve vnímání vnitřního světa, a způsob, jakým vnímáme jemnou povahu reality a vesmíru. Jako součást kolektivního podvědomí jsou tyto symboly silné psychické nástroje. Vypráví informace obsažené ve vzorcích mnoha starověkých kultur po celém světě.

„Venus Verticordia“ (1868) Dante Gabriel Rossetti

Tarot je obrazová kniha 78 listů – arkán. Jsou rozděleny na 22 listů velké arkány a 56 malé arkány. Omezíme se na studii 22 listů velké arkány, které jsou číslovány 0 a

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.