SVĚT V POHYBU - AKTUALITY ZE SVĚTA ALTERNATIVY, VĚDY A SPOLEČNOSTI (16)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

09.11.2023 Zajímavosti

AMERICKÉ BANKY KRACHUJÍ VŠUDE KROMĚ SEVERNÍ DAKOTY

Americké banky jsou opět na mušce. Agentura Standard and Poor's snížila rating pěti novým bankám střední úrovně a třem dalším zařadila negativní výhled. Navázala tak na rozsáhlé snížení ratingů, které dříve v srpnu provedla agentura Moody's. Ta snížila ratingy deseti bank a čtyři z patnácti největších amerických bank zařadila do režimu možného snížení. Stejně jako v případě bank, které se začátkem tohoto roku dostaly do nucené správy, obavy zahrnují úrokové riziko v důsledku nerealizovaných ztrát z dlouhodobých cenných papírů.

Mezitím ratingová agentura Fitch Ratings snížila rating samotné americké vlády, která zpochybňuje schopnost vlády financovat svůj federální dluh ve výši téměř 33 bilionů USD. Jen úroky z dluhu se blíží 1 bilionu dolarů ročně - jedné třetině vládních příjmů z federální daně z příjmu - zatímco vojenský rozpočet se blíží k dalšímu bilionu dolarů a pohlcuje více než polovinu diskrečního federálního rozpočtu. Na pokrytí téměř 6 bilionů dolarů, které jsou podle Americké společnosti stavebních inženýrů potřeba na opravu rozbité americké infrastruktury, tak nezbývá téměř nic. Ačkoli se ekonomové neshodnou na celkovém ekonomickém výhledu, zdá se, že se podmínky zhoršují ve všech oblastech. Dluh na kreditních kartách je nejvyšší v historii a přesáhl 1 bilion dolarů; průměrná úroková sazba je na novém historickém rekordu 20,63 % a počet prodlení s placením dluhů prudce vzrostl.

Jeden stát však z toho všeho vyvázl bez úhony. Severní Dakota nejrychleji rostoucí HDP na obyvatele v zemi a severodakotským bankám se daří, protože je podporuje jediná státní banka v zemi. Podle poslední výroční zprávy Bank of North Dakota (BND) "...banka v roce 2022 dosáhla rekordního čistého zisku 191,2 milionu dolarů, což je o 47 milionů dolarů více než v roce 2021. Rekordní byla i velikost našich aktiv - 10,2 miliardy dolarů. Návratnost investic činila zdravých 19 %. Agentura Standard & Poor's (S&P) potvrdila úvěrový rating BND na úrovni A+/Stabilní." BND byla označena za nejbezpečnější banku v zemi. Její akcie nelze prodat nakrátko, protože nejsou veřejně obchodovatelné; banka nemůže zkrachovat, protože jsou v ní ze zákona uloženy všechny příjmy státu; a nedojde k runu na ni, protože stát jako hlavní vkladatel banky by "neběžel" sám na sebe.

Srovnejte JP Morgan Chase, největší banku v zemi, která je považována za jednu z nejbezpečnějších v zemi, protože je "příliš velká na to, aby mohla padnout". JPM má více než 1 bilion dolarů nepojištěných vkladů, což je typ, u kterého je největší pravděpodobnost, že v případě krize "uteče" nebo bude stažen, a její celkové vklady činí 2,38 bilionu dolarů. Na pojistném fondu FDIC je nyní zůstatek pouze 116,1 miliardy dolarů - pouhých pět procent vkladů JPM. Nejen BND, ale i místní banky v Severní Dakotě jsou velmi bezpečné. BND pro ně funguje jako "minifeder", pomáhá jim s likviditou, kapitalizací a regulací. Poskytuje služby korespondenčního bankovnictví, aktivní program federálních fondů, zúčtování šeků, služby správy hotovosti, záruky za úvěry a další bankovní služby. V letošním roce (a vlastně ani v tomto století) se žádná místní banka nedostala do potíží, ale pokud by je postihl run na banky, BND by jim pomohla. (Zdroj: https://tinyurl.com/yugs5swg)

 

BRITSKÁ VLÁDA ZMANIPULOVALA BBC A SOCIÁLNÍ MÉDIA KVŮLI COVIDU

Britská vláda na začátku pandemie COVID-19 zřídila Útvar pro boj proti dezinformacím (CDU). Parlamentní vyšetřování ukázalo, že tento veřejný orgán cenzuroval nesouhlasné názory. CDU vede Sarah Connollyová, odbornice na lidská práva z Cambridgeské univerzity. Její rozpočet není zveřejněn, ale v současné době se jedná minimálně o padesát zaměstnanců, k nimž je třeba připočítat ty, kteří pracují pro subdodavatelskou společnost zabývající se umělou inteligencí. Podle deníku Daily Telegraph z 1. září 2023 se CDU skládá ze zástupců tajných služeb (MI5, MI6, GCHQ) a BBC. V rozporu se zásadou svobody projevu se tato agentura zasloužila o to, že nesouhlasné názory na COVID-19 - například názory profesora Carla Heneghana, Molly Kingsleyové a doktora Alexandre de Figueireda na opatření týkající se nezletilých - byly staženy z internetu a z televizních a rozhlasových pořadů BBC. CDU tajně lobbovala v sociálních médiích obecně. Narazila však údajně na potíže, pokud šlo o Twitter. (Zdroj: https://tinyurl.com/ys7kqhyo)

 

BÝVALÝ DŮSTOJNÍK CIA O UFONECH A ÉTERICKÝCH TĚLESECH ŘÍKÁ, ŽE "SE OBJEVÍ V ROCE 2027"

John Ramirez, který se specializoval na systémy protiraketové obrany, pracoval pro CIA v letech 1984-2009 a zastával pozice v Úřadu ředitele národního zpravodajství, Ředitelství pro vědu a technologie a Ředitelství pro zpravodajství. Dosáhl platové třídy GS-15. Od roku 2021 Ramirez poskytuje poznatky o neidentifikovaných leteckých jevech (UAP), o nichž se během své kariéry dozvěděl. Působivě se prosadil na sociálních sítích poté, co odhalil mnoho záhad souvisejících s UAP, o nichž dosud žádný vládní úředník veřejně nehovořil.

Jeho vystoupení ve vysoce uznávaném podcastu Witness Citizen 17. října 2021 vyvolalo v UFO komunitě rozruch. Později Ramirez vystoupil v pořadu Project Unity, kde přednesl sérii diapozitivů, které měly badatelům pomoci při orientaci v procesu FOIA. Ramirez byl zvláště užitečný při určování vhodných agentur, na které se obrátit při žádosti o konkrétní typy informací. Prezentace, které jsou k dispozici online, obsahují také historické informace o UFO a současná prohlášení významných bývalých představitelů amerických zpravodajských služeb, včetně Johna Ratcliffa, bývalého ředitele "Národní zpravodajské služby".

Ramirez není prvním agentem CIA, který vyslovil tvrzení, že některá UFO by mohla být nelidské inteligence. John Brennan, bývalý ředitel CIA, naznačil, že UFO mohou být "jinou formou života". Ramirez také zažil něco, co by se dalo považovat za zážitky typu únosu mimozemšťany, včetně toho, že byl umístěn na vyšetřovací stůl v kruhovém plavidle. Prozradil také, že řada jeho kolegů v CIA a NSA měla zkušenosti s UFO. Ramirez poznamenal, že historik CIA Gerald Haines psal o tom, jak agentura zkoumala UFO od roku 1947 do 90. let 20. století pro oddělení, které se původně jmenovalo Úřad vědeckého zpravodajství. Ramireze zaujalo zejména to, že v této divizi pracovali lidé z oblasti věd o živé přírodě a medicíny, což naznačovalo možný zájem o mimozemská tělesa. Popsal také, jak pilot letectva v letadle, které letělo poblíž Kamčatky monitorovat ruské testy, pozoroval mohutnou "mléčně bílou stěnu" světla, která k němu letěla rychlostí 6 200 km/h, ačkoli letectvo předpokládalo, že jde o nějaký druh protiopatření Rusů.

V rozhovoru pro "Project Unity" Ramirez vyslovil názor, že lidé jsou kříženci. V pořadu "Podcast UFO" s Martinem Willsem Ramirez tvrdil, že vláda si je vědoma blížící se události v roce 2027, která odhalí něco docela významného - lidé jsou tedy připraveni. Tvrdil, že na Zemi jsou přítomni lidé, kteří nám pouze promítají své vlastní systémy víry, aby nás přiměli nevěřit tomu, čemu věříme. Wills se Ramireze zeptal, co by se stalo, kdyby došlo k hromadnému přistání? Pouze bychom se připravili na konflikt, nebo bychom skutečně něco iniciovali? Ramirez odpověděl:

"Myslím, že dialog, který nyní v této zemi vedeme, a to i díky nedávné legislativě, která prošla zákonodárným sborem a je na cestě na prezidentův stůl, připravuje obyvatele USA, a tím i obyvatele celého světa, na skutečnost, že je zde přítomno něco, co musíme vysvětlit. Pokud se objeví a my budeme pokračovat v tom, co jsme dělali předtím v předchozích desetiletích, nastane masová panika. Pokud však pochopíme, že jsou skuteční a máme pět let od roku 2022, nebo možná nyní čtyři roky, pokud přijdou v roce 2027, aby vláda USA připravila lidi na to, co je tam nahoře. V mnoha ohledech si myslím, že se ve vládě rozkřiklo, že se objeví v roce 2027 a že bychom měli být připraveni. Pokud ne, čeká nás spousta vysvětlování. Takže si myslím, že v rámci určitých oblastí uvnitř vlády došlo k dialogu, že se musíme připravit".

Proto se v roce 2017 nastavily hodiny na 10 let a proto Lou Elizondo na začátku tohoto roku řekl:

"Stačí si najít koníčka na pět let a za pět let to bude všechno venku." A to řekl letos, takže to bylo v roce 2027. Slyšel jsem 2027 v oficiální funkci a nemohu to prozradit, takže bych řekl, že lidé ve vládě jsou si vědomi, že se něco děje, a je omezený čas, ještě pár let na přípravu lidí. To je to, co zabaluje tu akceleraci z předchozích sedmi desetiletí, kdy se to ani nepřipouštělo, na to, že se to teď připouští stále rychleji." (Zdroj: https://tinyurl.com/28jb9r6a)

-pokračování-

Další díly