SVĚT SE ZBLÁZNIL. ŠÍLENSTVÍ ZVANÉ UMĚLÁ INTELIGENCE. NOVÁ VÍRA A NOVÉ BOŽSTVO NA SCÉNĚ. "UI" ZVANÁ "SOPHIA" ZÍSKALA SAUDSKO-ARABSKÉ OBČANSTVÍ. EVROPSKÁ UNIE CHCE ZASE PO "UI" ODVODY SOCIÁLNÍCH DÁVEK (1)

Před nedávnem jsem na zdejším portálu publikoval sérii článků, které se zabývají problematikou "umělé inteligence". Poslední epizodou jsem chtěl od této problematiky ustoupit a věnovat se něčemu jinému. Jenomže....

Před několika dny jsem narazil na dvě velmi znepokojivé události, které mne přiměly v rozpracovaném tématu ještě chvíli pokračovat. Tak především jem měl možnost sledovat záznam oficiální prezentace "umělé inteligence" jménem "Sophia", která obdržela oficiální saudsko-arabské občanství. "Sophia" nějakých 20 minut spontánně odpovídá na otázky moderátora. (https://www.youtube.com/watch?v=H9PqcJ6Hs7s)

Původně jsem si myslel, že odpovědi byly předem naprogramovány, ale pak jsem se v několika zahraničních mainstreamech dočetl, že "Sophia" reagovala na dané otázky logicky a bezprostředně a přičemž údajně disponuje velmi efektivním autonomně učícím se programem. Mimochodem zajímavá je i diskuze, která je k dispozici pod videem. velké množství diváků onoho videa prostě nevěří tomu, na co se právě dívají. Samozřejmě, že vystoupení "Sophie" vypadá minimálně v některých okamžicích směšně, ale o to tu přeci nejde.

Díváme se v přímém přenosu na velmi vážný precedens. Nechci být špatným prorokem (i když bych se v tomto případě velmi rád mýlil), ale je pouze otázkou času (dle mého názoru, ne moc dlouhého), kdy jako lidstvo budeme čelit vysoce sofistikovaným produktům "umělé inteligence". A možná v tu chvíli nám všem, jak se říká, "zmrzne usměv na rtech", ale v tu chvíli s největší pravděpodobností, bude již pozdě.

"Sophia" je prvním produktem autonomně fungující "umělé inteligence" jisté velmi renomované firmy se sídlem v Hong-Kongu, která se specializuje na vývoj právě v oblasti "UI". Časová synchronicita této události s mými články mne po pravdě řečeno velmi překvapila.  O pár hodin později se dozvídám, že "Evropská Unie" zcela vážně uvažuje o tom, že by roboti měli platit sociální pojištění.

Ne to není nadsázka, to je oficiální téma, které bude v nejbližší době probíráno na půdě "Evropského Parlamentu". Mimochodem zajímavá je i diskuze, která je k dispozici pod videem. velké množství diváků onoho videa prostě nevěří tomu, na co se právě dívají. Samozřejmě, že vystoupení "Sophie" vypadá minimálně v některých okamžicích směšně, ale o to tu přeci nejde.

Druhá událost nás spojuje s mezinárodním knižním veletrhem, který před nedávnem proběhl v německém Frakfurtu. Samotný veletrh (mimochodem největší na světě), je úžasná událost. Jenomže tentokrát mne při sledování jeho průběhu tak trochu "zamrazilo". Asi se budete ptát po důvodu a ten je sám o sobě vskutku velmi zřejmý. Během veletrhu došlo na prezentaci nejnovější knihy všeobecně známého spisovatele Dana Browna. Na tom by samo o sobě nebylo nic špatného. Ale...

Prezentovaná publikace má prozaický název - "Origin" (Původ). Hlavní protagonista (kdo jiný než nám všem dobře známý Robert Langdon), tentokrát pátrá po původu lidstva. Během své pozoruhodné pátrací akce však dostává významnou podporu v podobě "umělé inteligence", která se nazývá "Winston".

Tato "UI" byla vyvinuta fiktivním miliardářem, filantropem a ateistou Edmondem Kirschem, který chce dokázat, že neexistuje žádný Bůh, který je zodpovědný za existenci lidstva a nejen jeho. Romány Dana Browna jsou ovlivňovány cíly iluminátské elity, která nám chce mermomocí vštípit své vlastní představy o budoucnosti lidstva.

Don Brown přednáší o "umělé inteligenci"

Je to smutné a ironické zároveň, ale na letošním knižním veletrhu ve Frankfurtu, to byl sám Brown, který tyto cíle nastínil velmi přesným způsobem. (https://www.reuters.com/article/us-germany-bookfair-dan-brown/collective-consciousness-to-replace-god-author-dan-brown-idUSKBN1CH1O1) Asi to málokdo ví, ale Brown, je zapřisáhlým darwinistou a není to tak dávno, co veřejně prohlásil, že lidstvo v budoucnu nebude potřebovat Boha, neboť bude schopno dosáhnout nové formy kolektivního vědomí za pomocí "umělé inteligence". Dle jeho představ by lidská inteligence fungovala na bázi jakéhosi "roje", který by byl řízen všude přítomnou "UI".

Pokud jsem si dosud u Browna nebyl jist, tak nyní je velmi zřejmé za "KOHO" tento člověk vlastně "kope" a hlavně "KÝM" je podporován. Jeho představy se velmi vážně přibližují scénáři v jedné z epizod seriálu "Star Trek", kde hlavní kde si hlavní roli zahrály tzv. "Borgové". Podle Browna, by v budoucnosti měla "umělá inteligence" převzít roli náboženství. Pojetí božství by se mělo změnit. Jednoduše to znamená, že máme uctívat stroj.

Brown na festivalu ve Frankfurtu doslova sdělil, cituji:

"Jako lidstvo se nacházíme v době, kdy je nutné "překročit" Boha. Z historického úhlu pohledu, žádný Bůh nepřekonal vědu. Máme být i nadále tak naivní, že uvěříme tomu, že ještě za sto let budou existovat bohové? Křesťanství, judaismus a islám mají společné evangelium. Ovšem v dnešní době to je přežitek lidské společnosti.

Naše skutečné náboženství se nachází zcela někde jinde. Již velmi brzy počneme nacházet své duchovní zkušenosti prostřednictvím synaptických spojů mezi jednotlivými lidmi. Touto cestou dosáhneme formy globálního vědomí, které bude mít samo o sobě božský charakter.

Naše potřeba uctívat nějakého vnějšího Boha, který nás soudí a určuje co máme, nebo nemáme dělat, se počne postupně vytrácet až nakonec zcela zmizí. Představte si věk ve kterém bude "umělá inteligence" sdílet lidské zkušenosti v rozsahu globálního vědomí.

V takovém případě se pro nás stane lidská civilizace plnohodnotnou náhradou za onoho archaického náboženského Boha. Již během následující dekády, se náš druh bude nacházet na takové úrovni, že lidská entita postupně ztratí status individuality - každý jeden z nás bude všemi." (https://www.geekwire.com/2017/will-ai-create-new-god-us-sounds-like-plot-dan-brown-thriller/)

Pane jo, pěkné vyhlídky. Na místě je samozřejmě otázka "KDO" (anebo spíše "CO") spustí tento orwellovský vývoj? Sam za sebe, jsem si skoro jist, že ona tolik proklamovaná evoluční teorie a tzv. "moderní věda", je záměrně podporována jistými elitními skupinami, které se velmi usilují založit zcela nový typ náboženství. Je to neuvěřitelné, ale "umělá inteligence", je zcela vážně zvažována materialistickými ateisty, jako nový přicházející "Bůh".

Tuším, že v posledním materiálu, který jsem tomuto tématu věnoval, je analyzován Ray Kurzweil a jeho teorie "Singularity". Musím však zmínit, že dalším stoupencem tohoto "nového náboženství", je Anthony Lewandoski. Tento bývalý developer portálu "Google" (mimochodem Ray Kurzweil, pokud vím, pracuje pro Google doposud) založil v roce 2015 náboženskou obec "Way of Future". (https://wilfriedhandl.org/2017/09/29/gott-ist-ein-bot-und-schon-gabs-mit-way-of-the-future-eine-neue-religion-in-den-usa/) Jak asi tušíte, hlavním posláním této víry, by mělo být vytvoření božstva, které bude založeno na "umělé inteligenci". A nyní pozor. Uctívá tohoto boha, by mělo přispět ke zlepšení lidské společnosti.

Vzhledem k tomu, že "katedrála" zvaná "Silikon Valley" má je velmi slabý vliv, pastor Christopher Benek založil na Floridě organizaci zvanou "Christian Transhumanist Association" (Asociace pro trans-humanistické křesťanství). (https://www.christiantranshumanism.org/). Benek je přesvědčen o tom, že "umělá inteligence" jako taková, je zcela kompatibilní s křesťanstvím. Benek si je jist s tím, že bůh "umělé inteligence" bude mnohem atraktivnější, než ony zastaralé představy o biblickém Bohu. Na jednom ze svých shromáždění Benek kázal:

"Tento nový bůh skutečně existuje a my jako jeho věrní následovníci, jsme již nyní přesvědčeni, že bude schopen pro nás, pro lidstvo, uskutečnit mnoho dobrého....".

Jsem přesvědčen o tom, že portfolio nastíněných informací již v této v této první části, poměrně zřetelným způsobem deklaruje, do jakého průšvihu se jako lidstvo mílovými kroky řítíme.

-pokračování-

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.