SOVĚTSKÁ TAJNÁ SLUŽBA "OGPU" A UTAJENÁ DOKUMENTACE O ŠAMBALE (8)

V té době byl sovětský vědec a parapsycholog Barčenko, který měl určité vazby na sovětské politbyro, několik měsíců v Mongolsku. Právě zde se dozvěděl o učení Kalačakry. Barčenko dospěl k názoru, že učení Kalačakry zdůrazňuje kosmogonickou roli částic hmoty, jakož i popis cyklů lidské historie a nastávající války mezi armádou Šambaly a útočníky-barbary, kteří podle jeho názoru očekávali učení dialektického materialismuoficiální filozofie komunistů. Chtěl svou teorií seznámit tehdejší vrcholné vedení bolševické strany a později po návratu do Moskvy dal dohromady skupinu pro studium Kalačakry, která zahrnovala (a to je velmi zajímavé) i některé z nejvyšších stranických funkcionářů.

Nejvlivnější z nich byl Gleb Ivanovič Bokij (1879-1937) – vedoucí „Zvláštního oddělení politické správy – OGPU“ (předchůdce KGB). Bokij byl mimoto i hlavním šifrantem oddělení, přičemž používal dešifrovací metody ve spojení s paranormálními jevy (https://en.wikipedia.org/wiki/Gleb_Bokii). Když v roce 1924 se do Tibetu donesly zprávy o smrti V. I. Lenina (prostřednictvím Doržijeva), byla do Moskvy vyslána reprezentativní delegace, která doručila nejen soustrast tibetské vlády sovětskému lidu, ale i revoluční titul „Mahatmy“ (nejvyšší duchovní titul Tibetu v rámci spirituální hierarchie), jenž byl posmrtně Leninovi udělen. 

Zároveň byl předán návrh ohledně návštěvy Tibetu za vědeckým účelem. Tento návrh byl předán během setkání tibetské delegace s F. Džeržinskym (1877-1926) (https://en.wikipedia.org/wiki/Felix_Dzerzhinsky). Pozvánka byla ve vší srdečnosti přijata. V důsledku intrik a národní nadřazeností „OGPU“ naknec volba „hlavního vědce pro Tibet“ padla na nám již velmi dobře známého Jacoba Blumkina, který byl ve skutečnosti vším možným, jenom ne vědcem. Na druhou stranu se velmi živě zajímal o tzv. „skryté znalosti“ a jak dokládají některé zdroje, pravidelně navštěvoval přednášky Georgyho Gurdjieffa a Alexandra Barčenka.

VLEVO: Gleb Ivanovič Bokij
VPRAVO: F. Džeržinskij

Je

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly