ŠEPOTY Z PRÁZDNA (2)

Brian Allan

Brian Allan

autor

06.11.2019 Psychotronika

Psychotronický boj, kontrola mysli a dr. Ewen Cameron    

Z řady mnoha technik, které byly použity při této neblaze proslulé technologii, byla snad nejodpornější a nejvíc zneklidňující část programu na kontrolu mysli snaha vytvořit nemyslící zabijáky, kteří provedou vše, na co si jejich manipulátoři vzpomenou. Stěžejní částí, stojící za tímto zdiskreditovaným a ponižujícím pokusem, byly dvě techniky, zvané „odprogramování“ a „psychické vedení“. Program, který byl prováděn v zařízeních psychiatrického oddělení McGillovy univerzityKanadě, vymyslel a řídil Dr. Ewen Cameron. K programu patřilo i odprogramování: bylo to slovo, vynalezené doktorem, kdy se jednalo o snahu odstranit všechny stopy existující osobnosti.  Subjekt byl přivázán v křesle a reakcí na jakýkoli jeho odpor bylo podání dávky kurare, což byla paralyzující látka, která byla původně nalezena v Jižní Americe.

Dr. Ewen Cameron

Otřesenému pokusnému člověku pak byla vpravena šílená směs obrovské dávky LSD, která navodila narkotický stav spánku na dobu až 65 dnů a následně byly opakovaně aplikovány elektrošoky, způsobující křeče. Když bylo usouzeno, že došlo k odprogramování, subjekt byl podroben „psychickému vedení“, kdy mu byla do vnímající části myslí po dobu až 16 hodin denně opakována nějaká zpráva či pokyn. Později bylo od projektu upuštěno, protože výsledky nebyly považovány za spolehlivé či stabilní a existující osobnost se začala pomalu a nezadržitelně vracet.

Jedním z několika šokujících aspektů tohoto nápadu bylo, že dostal nešťastné subjekty do téměř vegetativního stavu, kdy je museli učit, jak použít toaletu a dokonce, jak se najíst. Dalším šokujícím aspektem bylo, že tento koncept byl také zkoušen na vězních v nacistických táborech smrtiDachau a Osvětimi, kdy byly použity narko hypnóza a psychoaktivní drogy jako meskalín a barbituráty. Po válce byli mnozí vědci a technici, kteří se těchto zločinů zúčastnili, přestěhováni v rámci projektu Paperclip a posláni na leteckou zákl

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly