PŘÍPAD "RAVEO CE3" (Villa Santina): PADESÁT DNŮ PO POZOROVÁNÍ KENNETHA ARNOLDA

Fenomén UFO je skutečně celosvětový a Roberto Pinotti zde představuje příklad jeho pozorování v Itálii. Autorem tohoto příběhu (nyní mrtvého) byl známý italský malíř a spisovatel, který žil v Miláně. Během II. světové války byl antifašistou a partizánem a v 50-tých letech nakladatelství Mondadori v Miláně publikovalo jeho sci-fi knihu "C'era una volta un Pianeta…" (Kdysi dávno byla planeta…) a její pokračování "Quando ero Aborigeno" (Když jsem byl domorodcem). Obě pojednávají o exodu vyspělých bytostí podobných lidem z páté planety od Slunce (mezi Marsem a Jupiterem) na Zemi, který se odehrává těsně před výbuchem planety v důsledku atomové války, a jejich páření předtím, než zanikli, s neandertálskými hominidy, takže vznikl nový hybridní druh: Homo Sapiens.

Prof. Luigi Rapuzzi
(aka L.R. Johannis)

Čtenáři si budou muset vytvořit vlastní názor, zda následující příběh profesora Luigiho Rapuzzi (aka LR Johannise) je zprávou o skutečné zkušenosti, která inspirovala jeho vědecko-fantastické knihy, jak později řekl, a předjímala teorii „starověkých astronautů“. Následující překlad editora "Flying Saucer Review" (Revue Létající talíř) Gordona Creightona, jehož životopis byl zařazen do "FSR's The Humanoids" (1966) Speciální vydání, pochází z původního italského článku s názvem „Ho visto un disco volante“, publikovaného v CLYPEU č. 2- 5. z května 1964.

Tento časopis, věnovaný dosud nevysvětlitelným, záhadným tématům, byl vydáván v Turíně a jeho zakladatelem a editorem byl pan Gianni Settimo. Jak čtenáři mohou vědět, latinské slovo „Clypeus“ označuje kulatý bronzový štít nesený římskými vojáky. Někteří římští spisovatelé odkazují na pozorování létajícího „zářícího předmětu“ definovaného jako „hořící štít“, nebo v latině „Clypeus ardens“ a naši přátelé v Turíně nejsou jediní, kteří se domnívají, že některé z těchto věcí nemusí být přirozené nebo meteorologické jevy.

 

Viděl jsem létající talíř1

V první polovině srpna 1947 jsem pobýval v malé vesničce zva

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.