PŘEDSTAVUJEME GASTROPAUZU (1)

Wright Jonatan V.

Wright Jonatan V.

autor

15.01.2020 Zdraví

Všichni jsme si vědomi – a zejména ženy – menopauzy, kdy se snižuje funkce vaječníků a postupně přestávají vylučovat estrogeny, progesteron a malé množství testosteronu. Hladiny testosteronu u mužů s přibývajícím věkem klesají (proces nazývaný „andropauza“) samozřejmě mnohem pomaleji, než se tomu děje s hormony u žen. Ale protože jsou naše těla nasycena tisíci pesticidy, herbicidy a dalšími vražednými molekulami, které se na naší planetě do 20. století nikdy neobjevily, hladiny testosteronu u mužů začaly klesat ve výrazně mladším věku než kdykoli předtím. Mnohem více mužů si je vědomo andropauzy ve výrazně mladším věku, než tomu bylo u všech jejich mužských předků.

Od počátku komplexní "biologicky identické hormonální terapie" („BHRT“, která byla poprvé použita na klinice Tahoma na počátku 80. let), doslova stovky tisíc žen po menopauze pozorovaly, že zůstávaly zdravější po výrazně delší dobu než ty ženy po menopauze, které BHRT nepoužívaly. Jako „bonus“ většina žen po menopauze užívajících BHRT po dobu deseti nebo více let zaznamenala, že budily dojem, jako by nestárly stejným tempem jako stejně staré ženy po menopauze, které nepoužívaly BHRT. My muži jsme (jak někdy ženy říkají) pomalejší než ženy, co se týče aktivní péče o vlastní zdraví. Jsme však pohotovější – pro muže ze zcela pochopitelných důvodů – máme-li něco podnikat s naší klesající hladinou testosteronu, a jako součást BHRT u mužů má tato podpora stejnou účinnost na zdravou dlouhověkost, jako vykazuje BHRT u žen.

Existuje však třetí důležitá „pauza“, která probíhá jak u žen, tak u mužů, a ta naše šance na zdravou dlouhověkost velmi výrazně snižuje. Tato třetí pauza je zcela opomíjena a (věřte tomu nebo ne) obvykle se ve skutečnosti běžnými léky nebo „standardní péčí“ výrazně zhoršuje. Touto třetí pauzou je „gastropauza“, což je s věkem často klesající funkce našich žaludků. Gastropauzou neprochází každý člověk – na klinice Tahoma jsme příležitostně poblahopřáli pětaosmdesátníkům k jejich 100% no

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly