POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V SOVĚTSKÉM SVAZU - STAVROPOL JAKO SEKTOR HISTORICKY NEJVÝRAZNĚJŠÍHO VÝSKYTU UFO V RUSKU (11), část první

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

21.05.2020 Ufo

Město Stavropol bylo založeno v roce 1777. V současné době je správním střediskem oblasti jižního Ruska v lokalitě severního Kavkazu. Kromě toho, že je rodným městem bývalého prezidenta Michaila Gorbačova, disponuje velmi zajímavou a bohatou historií pozorování fenoménu UFO.

Geografická pozice ruského města Stavropol
Centrální oblast města Stavropol

Asi bych měl začít případem, který pojednává o přistání podivných bytostí. Samozřejmě, že nás hned napadnou otázky typu: Kdy k této události došlo? Kým byly ty záhadné bytosti? atp. Pátral jsem na různých místech a zjistil, že existují přinejmenším dva příspěvky, které se touto údajnou událostí zabývají. Autorem prvního je Andrej Lešukonskij. Jeho materiál byl publikován v časopise „NLO“ v roce 1998. Autorem druhého článku je Valerij Kukuškin. Tento článek vyšel v listu „Anomalija“, č.15 v roce 2000. A zde je základní kostra prezentovaného incidentu: V roce 1957 byl na „Pulkovskeho observatoř“ doručen dopis adresovaný profesorovi Michajlovovi. Autor dopisu vyprávěl příběh, který mu byl sdělen jinou osobou, jejíž otec žil v provincii Stavropol. Přes vesnici, kde otec oné osoby žil přeletělo neidentifikovatelné plavidlo, které nedaleko od obce přistálo. Z lodi vystoupili tři hnědovlasí humanoidi. Velmi ztěžka dýchali a snažili se s vesničany komunikovat prostřednictvím různých gest a posunků. Šlo evidentně o nouzové přistání, přičemž posádka byla z nějakých neznámých důvodů nucena okamžitě opustit svou loď. Návštěvníci o několik hodin později zemřeli, jelikož nedokázali údajně dýchat náš vzduch.

Vesničané později po kouskách neznámé plavidlo „rozebrali“. Profesor Michajlov v duchu této věci neprovedl žádný výzkum, neboť se domníval, že to byl buď vtip, nebo šlo o přistání pomocí nějakého horkovzdušného balónu. V roce 1960 tento dopis našel jeden z dopisovatelů časopisu „Junij Technik“. Rozhodl se provést vlastní pátrání a objevil některá zajímavá fakta. Následně o tom napsal článek. Jedna z 

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly