POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V SOVĚTSKÉM SVAZU: SOVĚTSKÁ ARMÁDA A FENOMÉN "UFO", část první (18)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

06.04.2021 Ufo

Od občanské války po třicátá léta

Historie prakticky nezmiňuje případy pozorování a střetnutí mezi Rudou armádou a UFO před čtyřicátými roky 20. stol. Někdy se však přece jen najdou dávno ztracené příběhy. Především pak v neproniknutelných archivech opuštěných po pádu Sovětského svazu je možné nalézt jisté množství takových záznamů. N. I. Chrenov, ředitel „Doněckého leteckého střediska“ si pamatuje příběh, který mu vyprávěla jeho babička, zdravotní sestra, která sloužila v Rudé armádě během krvavé ruské občanské války. Byla to odvážná žena. Incident, se kterým se svěřila svému vnukovi, se stal na Krymu.

Řada vozů, z nichž se skládala vojenská dopravní jednotka, byla v boji ztracena. Zůstalo pouze torzo. V transportu bylo množství zraněných a k dispozici jen málo strážců, kteří by je chránili, a jakákoliv následné bitva mohla znamenat konec vojáků Rudé armády. Pohybovali se velmi pomalu a s co nejmenším množstvím světla. Průzkumná skupina, včetně zdravotní sestry Chrenovové se pomalu pohybovala oblastí v „tačance“ (kulometném vozíku). Uprostřed cesty se jim naskytl velmi zvláštní pohled. Ve tmě před sebou pozorovali něco, co vypadalo jako „osvětlený rámeček“, kolem kterého se pohybovaly postavy oděné v "brnění" a pokryté něčím, co vypadalo jako šupiny.
Skupina vojáků vycítila něco zlověstného a zvláštního vycházejícího z těchto „cizinců“.

Po krátkém uvažování se rozhodli zahájit palbu na údajné „kontrarevolucionáře v brnění“. Když to udělali, jejich koně se bez zjevného důvodu vymkli kontrole a utekli a odnesli s sebou kulometný vozík do tmy („Almanach NLO-Svjažnije vselenoj, vydání 22, 1995). Během následujících let používali sovětští vojáci a důstojníci jiné, pokročilejší zbraně proti neznámým entitám a jejich neidentifikovaným létajícím předmětům, ale výsledky byly téměř vždy stejné. O dvacátých a třicátých letech nemáme prakticky žádné informace, kromě zájmu KGB o paranormální jevy a výzkum Gleba Bokiho, který stál v čele jednoho z mocných odborů NKVD/KGB

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 900 hodinám videa a 12.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.