POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V SOVĚTSKÉM SVAZU: POZOROVÁNÍ V PETROHRADĚ (30)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

23.11.2021 Ufo

Gatčina

Gatčina se nachází 45 km jihozápadně od Petrohradu a byla postavena na příkaz hraběte Grigorije Orlova, jednoho z milenců Kateřiny Veliké. Po její smrti se stal císařským sídlem, oblíbeným místem císaře Pavla I., který zde žil po většinu svého života. Západní turisté nesměli Gatčinu dlouhá léta navštěvovat, protože se zde nacházel "Ústav jaderné fyziky" a v jeho blízkosti byla také tajná vojenská zařízení. Možná právě to je důvodem, proč tam byla zaznamenána pozorování UFO. Rozlehlý areál parku, původně navržený v anglickém stylu, je posetý altány, kiosky a dalšími drobnými stavbami. Stavba paláce a jeho vybavení byly za II. světové války zcela zničeny; dnes je téměř polovina paláce přístupná veřejnosti.

Nad Gatčinou se pravidelně objevují UFO. Na podzim roku 1991 mohli místní obyvatelé pozorovat intenzivní pohyb hořících koulí. Jeden z objektů proletěl nad baltskou stanicí a přitom vysílal namodralé paprsky. UFO je často pozorováno také nad vesnicemi Uchoz a Vojskovica, které se nacházejí několik kilometrů západně od Gatčiny. Rok 1991 byl poznamenán četnými pozorováními neidentifikovaných létajících objektů. Většinou mají UFO kulovitý tvar. Ve dne tyto objekty vydávaly kovovou záři a v noci zářily červeným světlem. Kuloví vetřelci letěli po klikaté trajektorii, okamžitě zvyšovali rychlost a měnili směr letu pod neuvěřitelnými úhly. Stojí za zmínku, že poblíž Gatčiny se nachází ruská jednotka protivzdušné obrany.

Konstantin Ivanov z časopisu "NLO" vedl v roce 1998 rozhovor s důstojníky této vojenské jednotky, kteří prozradili zajímavé podrobnosti o pozorování UFO v oblasti. UFO je zde pozorováno neustále, radarová zařízení zaznamenávají objekty tak často, že je armáda není schopna pozorovat. Jeden z očitých svědků v oblasti nahlásil jedno takové pozorování. Jedné noci se nad vesnicí Družnaja Gorka v Gačinské oblasti objevilo UFO. Viktor Michejev, který objekt pozoroval, uvedl, že se jedná o obří světélkující elipsoidní těleso podobné mraku. Světlé byly jen okraje, zatímco většina těla zůstávala ve tmě. UFO osvětlovalo jasným světlem velkou plochu země. Krátce nato začala jedno po druhém vzlétat vojenská letadla. Michejev a další pozorovatelé byli svědky ohromující skutečnosti: UFO proletělo nad vesnicí, zjevně nerušeno ruskými stíhačkami, které kolem něj bzučely jako rozzuřené vosy. Nakonec se UFO vzdálilo, když dosáhlo neuvěřitelné rychlosti a zmizelo v dálce.

Objekt byl impozantní svou velikostí: měřil nejméně několik desítek metrů. Později si pozorovatelé v oblasti všimli přítomnosti četných kovových koulí. Existují také zprávy o setkání s mimozemskými bytostmi, ale k bezprostřdnímu kontaktu prý nedošlo. Zajímavé je i potvrzení podivných událostí v Gatčině. V novinách "Anomalija" (číslo 18, 1998) vyšel článek A. Serebrova, který v této oblasti strávil několik let koncem 70-tých let 20. století. Místní obyvatelé hodně mluvili o zkušebním polygonu mezi Gatčinou a Viritsou. O vojenském zařízení kolovaly podivné, někdy až fantastické pověsti; většina lidí se shodovala na tom, že se jedná o testovací polygon, kde se provádějí tajné experimenty, které nějak souvisejí s UFO. Serebrov poukázal na to, že v této oblasti bylo ve skutečnosti několik zkušebních míst. První se nacházel hluboko v lese, v oblasti bažin a močálů, ale zřejmě již nebyl v provozu. Další byl jen o kousek dál od prvního. Zde sovětská armáda testovala svá letadla.

Testy byly prováděny pouze v noci. Ve vesnicích v oblasti byly slyšet výbuchy, hukot motorů a další související zvuky. Jednoho dne testy náhle přestaly. Místní zvěsti se zmiňují o ještě tajnějším třetím testovacím místě. Písek se na staveniště tohoto testovacího místa dopravoval z pískoven v oblasti. Hluboko v lese je železniční odbočka a vlaky byly také viděny pod přísnou ostrahou. Místní obyvatelé se začali setkávat s vojenskými stanovišti a hlídkami složenými převážně z důstojníků, kteří je varovali, že se jedná o zakázanou oblast, a nařídili jim, aby se vrátili do svých vesnic. Proslýchalo se, že prováděné testy souvisejí s výzkumem vesmíru a UFO. Vesnice, kam Serebrov mířil, byla od nádraží vzdálená 40 minut chůze. Vedla tam nezpevněná cesta a poblíž tekla malá říčka. Nebylo to úplně izolované místo, někteří vesničané měli televizi a v klubu se promítaly filmy pro místní obyvatele - běžný rys života v Sovětském svazu. Byl tam obchod a dokonce i místní lékař. Serebrov si velmi jasně pamatuje jednu skutečnost. Zvuky, které se během bouřek ozývaly, byly děsivější a silnější, než dokázala vytvořit příroda, a souvisely s podivnými jevy. Jeden z očitých svědků v oblasti popsal na obloze hořící koule s dlouhými světélkujícími ocasy. O něco později, když se rozšířily zvěsti, že armáda provedla neúspěšné pokusy se zachyceným UFO, byla všechna testovací místa pozastavena a vybavení staženo.

 

"Projekt Kodumaa"  

Na podzim roku 1996 skončila společná rusko-finská expedice vědců z finské univerzity v Jyvaskyle a ruského "Institutu antropologie a etnografie Petra Velikého". Finská vláda investovala do projektu "Kodumaa" více než 110 milionů finských marek. Ve skutečnosti byl tento projekt zahájen ještě před rozpadem Sovětského svazu. V roce 1986 objevili mladí leningradští vědci Vladimir Majdanov a Alexej Kňazev slabou stopu radioaktivity. Zjistili, že stopa začínala v Helsinkách, táhla se přes Skandinávii směrem na Kronshtadt a náhle končila v oblasti Volosova (Sovětský svaz). V roce 1990 vědci z Finska a Švédska oznámili, že radioaktivní signál, který byl slabší na sovětském území, byl silnější ve skandinávské horské oblasti. Oba sovětští vědci dospěli k závěru, že se jedná o trajektorii mimozemské kosmické lodi, která dopadla na Zemi.

UFO nad Baltským mořem

Co se stalo s jeho posádkou a kde jsou fragmenty plavidla? K zodpovězení těchto otázek se připojili vědci ze Švédska a dalších zemí. Švédský satelit provedl několik měření a studoval stopu v Severním ledovém oceánu. Došlo se k závěru, že před první dobou ledovou v Evropě pravděpodobně došlo ke katastrofě - a možná ji i způsobila. Tragédie se odehrála ve Vesmíru, když obrovská mimozemská kosmická loď dosáhla své optimální trajektorie a pokusila se přistát v oblasti skandinávských hor. Je pravděpodobné, že se kosmická loď popasovala s pohořím a že do Volosova dorazila jen část nouzového modulu. Tato informace pochází z článku zveřejněného v novinách "Anomalija" (číslo 2 z roku 1997). Kňazev a Majdanov neměli potřebné vybavení a finanční prostředky k provedení důkladného vyšetřování. Oba se však domnívají, že archeologie nabízí důkaz pro jejich hypotézy. Navštívili výstavu obrazů malíře Nikolaje Roericha. Tam vědci věnovali pozornost kresbě starobylého hřbitova. Místní obyvatelé ji považovali za posvátné místo. Archeologická expedice vedená Roerichem prováděla vykopávky v oblasti jeho volosovského panství Izvar. Kňazevovi a Majdanovovi se podařilo prozkoumat dokumenty Roerichovy výpravy a získat přesný popis a rozměry hřbitova.

Podle vědců měření přesně odpovídala měřením nouzové kapsle americké kosmické lodi Apollo. K dalším zajímavým informacím o hřbitově patří nález sedících postav připomínajících kosmonauty a podivných artefaktů, které připomínaly ovládací prvky kosmické lodi. Ruští vědci se domnívají, že ti, kdo havárii přežili - nebo primitivní lidé -, pohřbili mrtvé mimozemšťany a pak se snažili získat úlomky kosmické lodi. Doba ledová donutila primitivní obyvatele Země k ústupu do oblastí Altaje a Pamíru. Obří ledovec odnesl úlomky havarované lodi do Severního ledového oceánu a částečně je zakryl. Je možné, že Nicolas Roerich předpokládal totéž. Mnozí lékaři a vědci si všimli, že původní obyvatelé Volosova mají jiné antropologické vlastnosti než obyvatelé Estonska, Finska a Ruska. Starobylé ruské rukopisy a nařízení cara Petra Velikého popisují magii čudských čarodějů. Ruská pravoslavná církev a moskevská knížata potlačili povstání místních obyvatel, kteří věřili ve starověkou magii. V Pobaltí však stále existují staré legendy a pověsti, stejně jako hřbitovy ve tvaru kosmických kapslí.

Je možné, že sovětská armáda měla nebo stále má poblíž Petrohradu tajné zařízení pro výzkum UFO? Proslýchá se, že podobná zařízení mají i další země, například Spojené státy a Velká Británie. "Area 51" ve Spojených státech je dobře známá svými údajnými studiemi UFO a také se proslýchá, že stanice "Rudloe Manor" britského královského letectva oficiálně zkoumala UFO. Hypotéza, že lidstvo v dávné minulosti navštívili mimozemšťané, je známá jako teorie dávných astronautů. Není proto divu, že v zemích bývalého Sovětského svazu existují legendy o vzdálených mimozemských návštěvnících a dávných astronautech.

-pokračování-