POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V RUMUNSKU: UFO VLNA V ROCE 1968 - DOKONČENÍ A SEDMDESÁTÁ LÉTA (3)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

05.12.2023 Ufo

V neděli 18. srpna 1968 se technik Emil Barnea (tehdy 45 let) vydal spolu se třemi přáteli strávit den v lese Hoia-Baciu. Bylo horké počasí, 36 stupňů Celsia, bez mráčku a větru. Kolem 13:00 se Barnea zastavil na Poiana Rotundă (Kulaté mýtině), aby nasbíral dříví a rozdělal malý oheň. Jeho přítelkyně na něj zavolala a vykřikla, že vidí "něco na obloze". Když se k ní připojil, uviděl nízko nad korunami stromů velký, kulatý, zploštělý, lesklý, stříbřitě kovový objekt. Pomalu se pohyboval směrem k jihozápadu (obr. níže).

Po prvních okamžicích překvapení si Barnea pospíšil pro fotoaparát, který měl na dece na trávě, a spěchal pořídit první fotografii. Protože se objekt nepohyboval rychle, chvíli si ho prohlížel a pak exponoval druhou fotografii, která byla v hledáčku dobře vycentrovaná. Mezitím podivné vzdušné zařízení začalo jasně zářit a otáčet se, jako by na jeho poloze letu nezáleželo. Zřejmě vypadalo jako obrácený "talíř", ale v té době toho Emil Barnea o UFO věděl jen velmi málo. Náhle objekt zrychlil směrem vzhůru. Sledujíc jej přes hledáček, Emil Barnea stihl pořídit ještě tři snímky. Na posledních dvou snímcích se objekt objevuje, ale jen jako skvrna, která se ztrácí v rozlehlé obloze.

Fotografie UFO pořízené 18. srpna 1968 Emilem Barneou v lese Hoia-Baciu
Hrubá lokalizace případu Hoia - Baciu
Detailní pohled k případu Hoia-Baciu

Po návratu domů Emil Barnea, zřejmě bez zájmu o pozorování, nespěchal s vyjmutím filmu z fotoaparátu. Trvalo nějakou dobu, než exponoval zbývající snímky, vyvolal film a pořídil kopie podivných snímků. Svědky přišli vyzpovídat reportéři z Bukurešti. Snímky, které Emil Barnea získal, převzala rumunská tisková agentura "Agerpres" a po přezkoumání filmu a následně výpovědí svědků je uvedla celostátní televize a noviny po celé zemi. Poté se případ stal známým i v zahraničí a objevil se v mnoha časopisech a knihách z různých zemí. Série snímků UFO pořízených v Kluži byla uznána za jednu z nejvýznamnějš

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly