POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V RUMUNSKU: OSMDESÁTÁ LÉTA (5)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

08.02.2024 Ufo

Případ Løvendal-Papae

Lydia B. Løvendal-Papae, učitelka, byla dcerou slavného rumunského malíře George barona Løvendala a potomkem starých šlechtických rodů severní Evropy, mezi něž patřil i astronom Tycho Brache. Provdala se za Radu Mihaie Papae, významného architekta a profesora na Univerzitě architektury a urbanismu v Bukurešti. V roce 1987 napsala zprávu o pozorování UFO, které spolu s manželem zažila v Bukurešti. Níže shrnuji tuto zprávu, kterou osobně podepsali oba svědci. Dne 11. září 1987 ve 20:15 po krátké procházce vyšli z parku Herăstrău na náměstí Letců. Objevily se první noční hvězdy. Obloha byla klidná, až na malou vrstvu hnědočerných mraků, mírně vlevo na východě.

"Naši pozornost upoutala neobvykle velká, červenooranžová hvězda, podobná Marsu, ale mnohem intenzivnější a mnohem větší (relativně 5x!)".

Vypadala jako koule z barevného skla, ozářená vlastním světlem. Nehybně se vznášela nad oblastí Vítězného oblouku a vyzařovala silné pulzující světlo. Po minutě nebo dvou se "hvězda" s rychlostí letadla objevila těsně nad svědky a náhle se zastavila. Několik minut tam zůstala bez blikání a pak se začala mírně kývat do různých směrů jako balonek držený na provázku, přičemž se vždy vracela na stejné místo. Náhle, po několika záblescích světla, to začalo dělat velké klikaté pohyby směrem k televizní budově a pak to náhle zamířilo přímo doleva, k severovýchodu, a zmizelo za hnědočernou vrstvou mraků. Čekali asi pět minut, než se znovu objeví. Poté na dvě nebo tři vteřiny sklonila hlavu, aby si uvolnila krk, a schovala si brýle do tašky, když její manžel vykřikl: "Viděla jsi to!" Objekt vypustil bílý paprsek jako obláček kouře! Paprsek však k jejímu překvapení okamžitě zmizel.

Její manžel řekl, že "paprsek byl bílý, docela matný, jako sprejový efekt. Měl úhel asi 5 stupňů a jeho délka byla kratší než souhvězdí Velkého vozu". Lydia B. Løvendal-Papae ve zprávě dodala, že objekt se nacházel ve výšce přibližně 1 000 metrů. Žádní další svědci se neobjevili.

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly