POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V RUMUNSKU: DEVADESÁTÁ LÉTA - část druhá (7)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

29.02.2024 Ufo

Povětrnostní jev?

Na začátku roku 1991 došlo v Rumunsku k několika podivným "meteorologickým" jevům a leteckým pozorováním. Podle novinářky Adiny Mutăr, která publikovala zprávu v novinách "Ziarul", "bylo v noci z 18. na 19. ledna 1991 v sedmihradských městech Cluj-Napoca, Huedin, Cugir, Tuşnad, Oradea a Arad pozorováno UFO, vejcovité zařízení s tryskovým pohonem, které pozorovaly i maďarské úřady. Poté odborníky zmátl další jev. Zřejmě v noci z 15. na 16. února 1991 se na jihovýchodě země vyvinulo obří UFO, a to za povětrnostních podmínek nemožných pro letadlo, kdy sněhová bouře a nárazy větru dosahovaly rychlosti 20-25 metrů za sekundu (80-90 km za hodinu). V jednom případě se náhle ozvalo hlasité zahřmění. Lidé, kteří se v zimě vydali podívat na záhadnou bouři a blesky, spatřili válcovité těleso o délce 150-180 metrů, průměru 20 metrů a zelené barvě.

Z vnější strany objektu se čas od času oddělilo několik koulí, každá o průměru tří metrů. Tyto koule se přibližovaly k vedení vysokého napětí a vyvolávaly prudké hřmění nebo alespoň iluzi hromu a blesku. Více než 40 měst a vesnic: Slobozia, Urziceni, Călăraşi, Ţăndărei, Feteşti atd. zůstalo téměř celou noc bez elektřiny. Zeleně zbarvené UFO se pohybovalo velmi pomalu a vzdorovalo povětrnostním podmínkám. Zastavilo se také nad Bukureští a poté zmizelo směrem k Jižní Dobrudži. Meteorologický ústav vydal prohlášení, v němž podrobně popsal pouze neobvyklé elektrické jevy. Radarové stanice v oblasti však neměly se sledováním objektu žádné potíže. Věděly, že se nejedná o běžné letadlo, protože všechna letiště byla kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám uzavřena.

 

Časopis "RUFOR" (1994-96)

Stejní nadšenci pro UFO, kteří v letech 1979-1986 vydávali samizdatový časopis "RUFOR", se v roce 1994 chopili iniciativy a začali tisknout skutečný časopis s články o UFO, který se prodával po celém Rumunsku. Vyšlo 21 měsíčních čísel, prvních 8 v bulvárním formátu a zbytek jako časopis formátu A4, čísla: 1-13 v roce 1994, 14-19

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly