POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V POLSKU: DALŠÍ "BLÍZKÁ SETKÁNÍ" V POLSKU (8)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

15.06.2022 Ufo

V Polské lidové republice UFO napadalo města a vesnice, což vedlo k rychlé formalizaci skupin UFO po celé zemi. Pět let po setkání s Emilcinem se po celém Polsku objevilo asi třináct nových skupin pro výzkum UFO, v čele s "Klubem kosmických kontaktů" (Klub Kontaktów Kosmicznych), který vedl známý spisovatel Lucjan Znicz Sawicki (1923-2004), jenž více než deset let publikoval v novinách sloupky o UFO a souvisejících jevech. Každé větší město v zemi má svou vlastní skupinu UFO (některé formální), konaly se sjezdy a vycházelo mnoho publikací. Polská lidová armáda se oficiálně nepodílela na žádném oficiálním vyšetřování fenoménu UFO, ale jak uvidíme později, že určitý neoficiální zájem na oficiální úrovni existoval.

Vědci se rozhodli následovat oficiální linii. Vědecký spisovatel a novinář Bogdan Miś se koncem 60. let minulého století pokusil o zajímavý rozhovor se skupinou polských vědců na téma létajících talířů. Jedenáct z osmnácti respondentů se domnívalo, že záhada UFO je skutečným jevem, i když konvenčního původu. Jeden anonymní respondent uvedl, že to souvisí s nějakým mimozemským zásahem. Většině společnosti bylo jasné, že problém UFO, ať už je jakýkoli, musí být důsledkem něčeho, co dělá Sovětský svaz. Po dlouhou dobu bylo nejoblíbenějším vysvětlením podivných věcí pozorovaných na polském nebi to, že jsou svědky vyspělé sovětské technologie nebo dokonce technologie z jiných západních zemí. S neidentifikovanými létajícími objekty se setkáváme za mnoha okolností, někdy jsou netypické a zábavné, ale často také znepokojivé a představují potenciální hrozbu pro dotyčné svědky. Jeden z nejvýznamnějších příkladů se odehrál v roce 1979, kdy kruhový objekt doslova zablokoval cestu sanitce, v níž byla žena, která se chystala porodit.

 

Ozvěny Fatimy?

O legendárním "Zázraku slunce", jehož svědkem se v říjnu 1917 stal ve Fatimě dav přihlížejících, bylo napsáno mnoho. Prof. Joaquim Fernandes ve svých pracích shromáždil mnoho zpráv od důvěryhodných svědků, kteří objek

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.