POZOR - ANOMÁLNÍ ZÓNA!!! (2)

Sinclair Paul

Sinclair Paul

autor

11.06.2024 Fenomenologie

Něco ve vzduchu

Okolí Bemptonu je velmi odlehlé. Jedinou zajímavostí v bezprostřední blízkosti je přírodní rezervace RSPB, která je otevřena pouze ve dne, a stará základna RAF, která není v provozu od konce 60. let. Tento podzemní komplex je nyní uzavřen před zvědavýma očima a veškerá tajemství, která by mohl skrývat, ať už nad zemí nebo pod ní, jsou dobře ukryta. Jak se tedy na místě, které je pro veřejnost málo zajímavé, nashromáždilo tolik neobvyklých příběhů?
V roce 2013 jsem vedl několik dlouhých rozhovorů se starší manželkou farmáře z Flamborough. Pozvala mě k nim domů, abychom si popovídali o něčem, co se na farmě stalo v 70. letech minulého století. Mluvili jsme přitom o mnoha věcech, včetně podivných světel na obloze, pozorování velkých koček a dokonce i o příbězích "satanistického" kultu, který prý v 70. a 80. letech působil v okolí RAF Bempton.

Zdálo se, že ji nic z toho nepřekvapuje, i když byla pevně přesvědčena, že kdyby se v okolí vyskytovala velká kočka, věděli by o tom. Co se týče pověstí o kultu, řekla, že o čarodějnictví a údajném uctívání ďábla se v oblasti mluvilo už mnoho a mnoho let - vlastně dlouho předtím, než se základna RAF začala s takovými historkami spojovat. Dodala, že obyvatelé Bemptonu a Flamborough jsou tak semknutí, že důkaz, který jsem chtěl, by se hledal těžko, ne-li vůbec. Během našeho rozhovoru jsem měl také pocit, že na některé věci, které jsem chtěl vědět, už zná odpovědi. Řekla mi, že si myslí, že satanistický kult byl odhalen v sedmdesátých letech, a to hlavně díky tomu, že základna RAF byla oblastí, která fascinovala lidi mimo Bempton a Flamborough. Pro návštěvníky mohla být vzrušujícím místem k prozkoumání, ale pak přišlo odhalení věcí zjevně temné povahy, které se odehrávaly uvnitř jednoho z podzemních bunkrů základny. Bylo mi řečeno, že v minulosti takové praktiky zůstávaly neodhaleny, protože se obvykle odehrávaly v odlehlých oblastech, které nikoho nefascinovaly.

Ptal jsem se sám sebe, čím se tato oblast odliš

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly