POKUD JSTE VIDĚLI KRYPTOZOOLOGICKÉ STVOŘENÍ, PAK JSTE SE SETKALI S NADPŘIROZENÝM NETVOREM

Redfern Nick

Redfern Nick

autor

10.11.2023 Zajímavosti

Věřte mi - všechna neznámá zvířata jsou paranormální bytosti. Začněme Lochneskou, ale ne tak docela Nessies. Ano, něco jiného. Něco mnohem nebezpečnějšího. Začněme: Nejdůležitějším aspektem ságy o svatém Kolumbovi je ten, který naznačuje, že nešťastná duše byla násilně zmasakrována lochneskou příšerou. Pokud jde o to, proč je to tak důležité, odpověď je stejně zajímavá jako znepokojivá. V rámci folklóru jezera Loch Ness a velké části Skotska existují staleté legendy a mýty týkající se nadpřirozených, násilných, tvar měnících bytostí známých jako kelpie. Nebo také vodní koně.  Je však třeba poznamenat, že ačkoli se předpokládá, že jde o jedny a tytéž bytosti, existuje jeden nápadný rozdíl mezi pověstmi, které se týkají konkrétně kelpies, a těmi, které hovoří o vodních koních. Vodní koně jsou obvykle mnohem více doma v hlubokých, rozlehlých jezerech, zatímco kelpie dávají přednost tůním, řekám, bažinám a jezerům obzvláště kompaktního typu. Dále existuje varianta kelpie známá jako Each-Uisge, která je mnohem vražednějším monstrem než kelpie, ale zjevně pochází ze stejného nadpřirozeného rodu.

Výraz kelpie má nejasný původ, i když nejpravděpodobnějším vysvětlením je, že jde o zkomoleninu gaelského calpa, což v překladu znamená jalovice. Kelpie jsou děsivá, vražedná stvoření, která číhají v hlubinách skotských lochů, kanálů a řek - a více než několik jich je v jezeře Loch Ness. A nejen to, podobně jako vlkodlaci, i kelpie definitivně mění podobu; jsou to bytosti, které na sebe mohou brát mnoho podob, včetně odporných hadovitých monster, koní, humanoidů s vlasy, krásných panen typu mořských panen a tvorů podobných koním. Kelpie pohání výhradně šílený cíl utopit neopatrné lidi tím, že je láká a stahuje do hlubin a zabíjí je přitom.
(Nick Redfern) Příšery z jezera Loch.

Ačkoli se k četným starým vodním plochám ve Skotsku vážou legendy o kelpie, není jistě náhodou, že se většina legend soustřeďuje na jezero Loch Ness. A jak uvidíme později, existují pádné důkazy o tom

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.