PODIVNÁ SMRT ROPNÉHO MAGNÁTA CHRISTOPHE DE MARGERIE

Je tomu pár dní dozadu, co byl svět informován o tom, že šéf francouzského ropného gigantu "Total" - Christophe de Margerie, zemřel během "letecké havárie". Když jsem se seznámil s okolnostmi této tragické událostí, nestačil jsem kroutit hlavou. Bizarnost celé této události mne svým způsobem přinutila k tomu, že jsem tomuto případu začal věnovat zvýšenou pozornost. Samo o sobě je velmi zajímavé, jak o incidentu informovaly některé světové renomované sdělovací prostředky. Zde je krátký sestřih některých z nich:

The Economic Times: "Generální ředitel francouzské ropné společnosti "Total", Christophere de Margerie, zemřel při letecké havárii na letišti v Moskvě poté, co jeho privátní letoun během staru narazil do sněžného pluhu."

Společnost "Total": "Naše společnost s velkým smutkem potvrzuje, že generální ředitel Christophe de Margerie zemřel záhy poté, co se jeho letoun na letišti "Vnukovo" v Moskvě střetl se sněžným pluhem."

Ruský list "Vedomosti" informoval tímto způsobem: "Jen několik hodin před srážkou se de Margerie setkal s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem v jeho rezidenci v Moskvě. Diskutovalo se o zahraničních investicích v Moskvě."

List "Economic Times": "Vyšetřování nehody, je v kompetenci ruského vyšetřovacího výboru pro letecké nehody, který bezprostředně po nehodě započal s šetřením, podobně jako odborníci z ruské "federální letecké agentury".

Agentura "Interfax": "Šéf ruské ruské "Federální agentury pro letecké nehody" - Alexander Nieradko, koordinuje vyšetřování."

O několik dní později, se opět nechal slyšet "Ekonomic Times", který napsal: "Moskevští vyšetřovatelé vydali prohlášení, že bylo zahájeno trestní vyšetřování, neboť došlo k porušení celé řady pravidel. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na 7 let. Francouzská strana byla vyzvána k tomu, aby vyslala své vlastní odborníky, kteří by se měli také účastnit vyšetřování."

----------------------------------------------

V historii letectví došlo k mnoha pozoruhodným katastrofám. Ovšem havárie se sněžným pluhem? Tak t

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.