OTÁZKY OKOLO KRUHŮ V OBILÍ ZŮSTÁVAJÍ NEZODPOVĚZENY

Kruhy v obilí, stejně jako záhady UFO (mezi kterými může existovat spojení) nám jen tak pokoj nedají, jelikož o místech, kde bylo obilí polehnuto, lidé mluví již po celá desetiletí. Vzory jsou někdy stvořeny ve tvaru obyčejných kruhů, jindy se jedná o vskutku složité geometrické obrazce o průměru mnoha metrů. Jednoduché kruhy lze podvrhnout snadno, případně mohou být vytvořeny neznámými přírodními jevy, avšak složitější vzory jsou buď plodem několika schopných umělců či podvodníků, nebo  inteligence která není lidská.

Přijde-li na problematiku UFO a kruhů v obilí tak se názory liší. Výzkumník Colin Andrews, který je rovněž autorem anglického termínu „crop circle“, věří, že některé obilné vzory jsou podvrhy, zatímco jiné jsou stvořeny neznámými inteligencemi z neznámých důvodů – například, aby napomohly pozvednout lidské vědomí a my, jako druh, pak začali žít ve větší harmonii s přírodou. Sám Andrews údajně pochází ze starého rodu Wiltshirů, kteří jsou možná spříznění se staviteli Stonehenge a dalších megalitických struktur. Andrews a zesnulý Pat Delgado podezírají vlády států ze zatajování pravdivých informací o strukturách v obilí, podobně jako mnoho výzkumníků UFO rovněž věří, že vlády zatajují informace o jejich oblasti zkoumání.

Podle zmíněných výzkumníků jsou vzory precizně vymezeny beze škody na stéblech obilí, která jsou jemně ohnutá, nikoliv zlomená. Sám Andrews je elektroinženýr a jiný britský výzkumník, Terence Meaden, dosáhl titulů z fyziky, meteorologie a archeologie a rovněž se věnoval výzkumu prastarých megalitických nalezišť. Zkoumáním tornád došel k názoru, že některé kruhy v obilí mohly vzniknout náhlým lokálním propadem studeného (možná ionizovaného) vzduchu směrem k zemi, což je přibližný opak toho, co se děje při tornádech. Zesnulý John Michell, autor publikací "The View Over Atlantis" a "The New View Over Atlantis", studoval kromě mysticismu a prastarých staveb kruhy v obilí také.

"Smithsonův institut" a článek na Wikipedii svorně tvrdí, že v

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.