OSUD POSLEDNÍCH DINOSAURŮ (3)

Pterosauři - legendární hromovládní ptáci Ameriky

Legendy severoamerických indiánů hovoří také o legendárním tvorovi zvaném "hromový pták", který prý měl nadpřirozenou moc a sílu. V indiánské mytologii prý "hromový pták" ovládá horní svět a podsvětí ovládá jiný mystický tvor, velký rohatý had. "Hromový pták" prý svými mávajícími křídly dělal velký hluk a vrhal blesky na své nepřátele - velké rohaté hady v moři. "Hromový pták" tak chránil lidstvo před vyhubením velkými rohatými hady. Indiáni také uvádějí, že rohy těchto nebezpečných mořských hadů se dříve zpracovávaly na léky. Podle indiánů kmene Cherokee byli tito hadi velcí jako kmen stromu, na hlavě měli rohy a jejich šupiny prý zářily jako jiskry v ohni. Byli prý také prakticky nezranitelní a bylo možné je zabít pouze výstřelem do hlavy.

Mnozí lidé byli hypnotizováni září, kterou vydávali, neutíkali před nimi a jejich dech byl tak odporný, že žádný člověk ani zvíře nepřežili, pokud se nadechli byť jen jeho nepatrného závanu. Siouxové věří, že tyto nebezpečné mořské příšery pocházejí z dávných dob, ale "hromovládci nakonec dokázali tyto nebezpečné hady vyhubit a naživu zůstaly jen menší druhy dnešních hadů. Později byly na území indiánů kmene Siouxů skutečně objeveny kosti pterosaurů - byli tedy "hromovládci" skutečnými pterosaury? Ještě v 19. století byli v Severní Americe pozorováni pterosauři. Některé z nich prý dokonce zastřelila americká armáda, což uvádí například stará kniha majora Horace Bella (1830-1918). Jde o knihu "On of the Old West Coast: Memoirs of a Ranger" z roku 1881. Major byl nejen rangerem, ale také publicistou a historikem, který své zážitky zaznamenával ve svých zápiscích, jež pak vydal knižně.

Bell ve své knize referuje o honu na "hromového ptáka":

"V říjnu 1886 přinesly noviny v kalifornském Los Angeles zprávu o podivných událostech, které se již několik let odehrávají v okolí jezera Elisabeth a jejichž původ lze vysledovat až do počátků španělské okupace tohoto regionu. Už tehdy se věřilo,

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly