OSUD POSLEDNÍCH DINOSAURŮ (2)

Paleontologové z Egypta objevili kosti dinosaura poprvé v lednu 2018 a skutečně se jedná o dosud neznámý druh dinosaura s dlouhým krkem, nazvaný Mansourasaurus shahinae. Fosilní pozůstatky byly objeveny ve skalním útvaru v oáze Dakhla na Sahaře. Vědci dlouho hledali dobře zachovalé dinosauří fosilie v Africe, protože se tam dosud téměř žádné dinosauří pozůstatky nenašly. Předpokládá se, že fosilie mansourasaura jsou staré 80 milionů let, ale v těchto kostech se může nacházet i DNA, která by ukázala, že jsou mnohem mladší. Stále není známo, jak do sebe zapadají dinosauři Asie, Evropy a Afriky a odkud se rozšířili, a také nejsou žádné důkazy o tom, kteří živočichové žili v Africe v době dinosaurů - proto je Afrika další velkou mezerou v evolučních teoriích.

V kamenných blocích egyptských pyramid se nacházejí mořské fosilie a nedaleko odtud je místo, kde byly v poušti objeveny zkameněliny velryb a další mořské fosilie. Je to také místo, kde byly vytesány kvádry pro pyramidy. To ukazuje, že byly pravděpodobně postaveny po obrovské povodni. Kuriózním pozůstatkem jsou také saharští krokodýli, kteří stále existují v izolovaných malých skupinách! Když Alexandr Veliký vstoupil kolem roku 320 př. n. l. do Indie, hlásil, že tam také viděl velkého syčícího draka. Zvíře žilo v jeskyni a Indové ho uctívali jako božstvo. Alexandrovi vojáci se prý draků báli, když dobývali některé části Indie. Jeden z Alexandrových velitelů - poručík Onesikritos, tvrdil, že indický král Abisarus choval hady dlouhé dobrých 30 metrů!

Oboustranné vyobrazení Narmerovy a Ašmolské palety s dlouhokrkými dinosaury

Lucius Flavius Philostratus byl řecký učenec, říkalo se mu také "Athener". Žil v letech 170-245 n. l. a napsal knihu "Život Apollonia z Tyany". V této knize se několikrát zmiňuje o dracích. Píše, že v jeho době se draci obrovských rozměrů rozšířili po celé Indii. Byly jich plné nejen bažiny, ale i hory. Nebylo jediného horského hřebene, kde by se nenacházel drak. Bažinní draci se

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly