OPERACE "RATIONEM INTER RESILIUNT" (17)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

22.11.2021 Exkluzivně

Záznam velitele týmu z prvního dne na planetě pokračuje:

Vrátili jsme se do svých chatek. Musíme se lépe zorganizovat. Máme schůzku. Všichni se zdají být v pořádku. Přemýšlíme o latrínách. Kde si ulevíme, přichází Ebe1, skoro jako by nám četl myšlenky, možná to i umí. Říká, že nám ukazuje hrnec v chatrči. Všichni jsme se divili, co to je. Dobře, to je naše latrína. Uvědomili jsme si, že to nebude moc dobře fungovat, ale uděláme, co se dá. Pak jsme si uvědomili, že hrnec má uvnitř nějakou chemikálii. Naše odpady se v ní rozpouštějí nebo něco takového. Musíme se přizpůsobit.

Ebe2 [Ebe1] nám říká, abychom chodili po zemi. Nejsem si jistý, co tím myslí, ale 420 říká, abychom se prostě jen tak pohybovali Dobře, to uděláme. Organizuji týmy 102 zůstane u 225. Chci, aby se 633 a 661 podívali na skleněnou mapu a zjistili, jestli poznají, který hvězdný systém je "CORTA". Požádám 518 [biologa], aby provedl měření teploty a obecné pozorování počasí. Vím, že je horko. Velmi horké. Většinou musí být přes 60 stupňů. Číslo 754 nás varuje, abychom se kryli před slunečním zářením. Říká, že úroveň radiace je vysoká. To mi nezní moc dobře. Připomíná mi to Nevadu. Rok 1956, během jednoho z testů atomové bomby. Bylo horké počasí a my jsme se museli obávat radiace z atomových výbuchů. Teď jsme na cizí planetě 40 světelných let od Země a je tu radiace a horko. Ale musíme ji prozkoumat - proto jsme byli vysláni. Číslo 475 bude pořizovat fotografie našimi vojenskými fotoaparáty. Doufám, že film nebude ovlivněn radiací. Jak ho vyvoláme? Možná jsme nemysleli na všechno. Spojím se s 225.

Jdeme k velké budově s otevřenými dveřmi. Vcházíme dovnitř a vypadá to jako učebna, ale žádní Ebenové tu nejsou. Je tu velká televizní obrazovka. Zabírá celou stěnu. Blikají na ní nějaká světla. Prohlížíme si ji. Je velmi tenká. Zajímalo by mě, jak funguje. Kde jsou elektronky nebo elektronika. Ale možná jsou v této oblasti pokročilejší než my. Určitě jsou. Jdeme dál. wow, je tu hrozné horko, doufám, že

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.