OKULTNÍ HISTORICKÉ POZADÍ PENĚZ (15)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

07.11.2019 Společnost

Existuje poměrně velká komunita vědců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že výraz „alchymie“ je v tomto případě jen metaforou pro sexuální magii s tím, že Flamel se svou ženou praktikoval tantrické sexuální obřady. Určitě je možné, že k sexuální magii mohlo docházet. Bohužel tyto nechutné aktivity jako součást zvrhlého folkloru celé řady prominentních komunit vrcholné politiky a show byznysu přetrvaly dodnes, ale to je již v mnohem jiná a velmi smutná kapitola našeho světa.

Oběť oplodněného vajíčka, od Atalanta Fugiens

Veřejně se píše, že Flamel s manželkou byli bezdětní. Jenomže když zhodnotíme všechny okolnosti můžeme se velmi dobře domnívat, že ve skutečnosti děti zplodili, ale pouze proto, aby se staly jejich magickým nástrojem. Nicholas Flamel oficiálně tvrdil, že se s manželkou poměrně intenzivně věnovali charitě právě proto, že neměli děti a také…, že „transformace zla v dobro odnímá kořen všeho hříchu“. Převeďte si to prosím podle svého. Varuje také ty, kteří by chtěli provozovat královské umění alchymie ve smyslu pokory, „…vzpomíná si, že se ono alchymistické umění naučil mezi kostmi mrtvých, mezi kterými bude brzy nalezen…“

Obrazové výjevy na vstupním oblouku hřbitova (viz. předcházející informace), zahrnují několik zabitých dětí, přičemž jejich krev byla přepouštěna do speciálních nádob. Další vyobrazení ukazuje zahradníky obdělávající zem v zahradě, která však vypadá jako hřbitov. Navíc v tomto prostoru se nachází několik postavených fontán. Ve skutečnosti to vypadá tak, jako kdyby byli vyobrazeni lidé vykopávající, nebo vytahující „alchymistickou substanci na hřbitově“.

To by odpovídalo vyobrazeních v některých alchymistických dokumentech, které ukazují, jak alchymisté vysazují zlaté mince na poli, přičemž „Sluneční král“ a „Měsíční královna" leží na zemi jako by byli mrtví, zatímco anděl poblíž fouká a volá duše ven z hrobu k soudu. Další z obrazů Flamelova hřbitovního oblouku poukazuje na člověka, který se modlí v pokání před andělem s 

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly