Ohnivé koule na americkém nebi. Co se děje?

 atom

atom

autor

26.11.2008 Ufo

        Řada obyvatel žijících v Edmontonu a okolních oblastech hlásí, že viděli padat ohnivou kouli podobnou meteoru a která rozzářila oblohu. Oficiální zdroje zatím nepotrvrdily, zda šlo o meteor, ale mnozí očití svědkové hlásí, že viděli "jasné oranžové plameny" s dlouhým chvostem, který horizontálně prořízl oblohu a zmizel. Další tvrdili, že to vypadalo jako vodorovný blesk, který v ohromném pruhu ozářil všechny mraky. Richard Bellington řekl, že jel po Highway 2 na cestě do Edmontonu, když uviděl jak se nebe rozzářilo. Plameny byly natolik jasné a pohybovaly se tak blízko země, že zavolal 911.

 

        Peter Koroluk, obyvatel jižního Edmontonu, řekl, že bylo těžké odhadnout kde předmět dopadl. "Padalo to a mělo to obrovský chvost, který zářil daleko za místem, kde se s koulí spojoval," řekl. "Koule byla veliká asi jako fotbalový míč."  Lidé volali až od Onoway, Beaumontu a Cold Lake a taktéž tvrdili, že viděli ohnivou kouli. Stanice na dálném severu, až u Fort McMurray, taktéž hlásí pozorování.

        Někteří experti tvrdí, že by ohnivá koule mohla být součástí meterického roje Leonidy, kdy se předpokládá že od 17. listopadu může dojít k pozorování úkazů.

       Pracovníci z NORADu, Severoamerického velitelství protivzdušné obrany, potvrzují, že se nejednalo o člověkem vyrobený předmět a že neohrožuje severoamerickou bezpečnost.

       Chris Herd, vědec z University of Alberta studující meteority, řekl, že by lidé neměli panikařit když uvidí podobné úkazy.

      "Obloha je ohromná," řekl. "Může zkreslovat, tyto ohnivé koule mohou zkreslovat a může se zdát, že dopadly nedaleko, i když ve skutečnosti dopadly desítky tisíc kilometrů daleko. Fakt že k nám chodí zprávy až z Cold Lake, Saskatoonu a Airdrie znamená, že to lze pozorovat z velké vzdálenosti."

Komentář: Ano, to je možné. Ale to neznamená, že by lidé neměli panikařit, obzvlášť když se 'desítky tisíc kilometrů daleko' nachází hustě obydlené město nebo průmyslová zóna.


A jeden malý notorický dovětek na závěr. Je napsáno:  "Přijde doba kdy znamení na nebi a na zemi budou viděna....". Realizuje se právě nyní tato vize, toto proroctví? pozn. J.CH.Převzato: http://na-severu.blogspot.com/

Původní zdroj: Edmonton Alberta Fireball Meteorite