ODHALTE SE MNOU TAJEMSTVÍ GLOBÁLNÍHO FINANČNÍHO A BANKOVNÍHO KORPORÁTU (6)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

29.11.2023 Exkluzivně

Mezitím šéf národní detektivní policie Baker přerušil vztahy se Stantonem, který byl v roce 1866 propuštěn z armády a z funkce šéfa tajné služby. O rok později Baker ve své knize "Historie tajné služby USA" přiznal, že Stantonovi doručil Boothův deník, a při jiné příležitosti vypověděl, že deník byl neporušený, když ho měl v držení. To v podstatě znamená, že Lincolnův ministr války Edwin M. Stanton, který byl ve skutečnosti Bakerovým šéfem, neboť Národní detektivní policie spadala pod Ministerstvo války, odstranil stránky, aby usnadnil utajení atentátu, na němž se podílel, protože stránky byly nalezeny v jeho sbírce. Plukovník Lafayette Baker, který byl přímo podřízen Stantonovi, ale také Lincolnovi, byl prezidentovi zcela oddán a za tuto loajalitu, a tedy z definice ohrožení Stantona, byl pomalu tráven, až v roce 1868 zemřel.

Plukovník Lafayette Curry Baker: Byl důležitou postavou v americké historii, zejména v období Americké občanské války. Zde jsou některé klíčové informace:
Narození a raný život: Lafayette Curry Baker se narodil 13. října 1826 v Staffordu ve státě New York. Před svou vojenskou kariérou pracoval jako novinář a advokát.
Vojenská kariéra: Baker vstoupil do armády Spojených států v roce 1851 a sloužil v různých funkcích během Americké občanské války. Stal se důstojníkem zpravodajské služby a byl pověřen prováděním tajných operací a špionáže.
Zpravodajská činnost: Baker byl pověřen prezidentem Abrahamem Lincolnem prováděním zpravodajských operací na straně Unie během občanské války. Jeho úkolem bylo odhalování a potlačování špionáže, sabotáží a konfederovaných hrozeb. Byl také zapojen do sledování a zatýkání občanů podezřelých ze sympatií k Jižnímu konfederovanému státu.
Po válce: Po skončení občanské války Baker nadále pracoval v oblasti zpravodajství a bezpečnosti. Byl také zapojen do vyšetřování atentátu na prezidenta Lincolna a účastnil se zatýkání a stíhání osob spojených s atentátem, včetně Johna Wilkese Bootha.
Kontroverze: Bakerova kar

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly