ODHALTE SE MNOU TAJEMSTVÍ GLOBÁLNÍHO FINANČNÍHO A BANKOVNÍHO KORPORÁTU (16)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

10.06.2024 Exkluzivně

Wilson opustil Princetonskou univerzitu a stal se guvernérem státu New Jersey a v roce 1912 byl zvolen do svého prvního funkčního období jako prezident Spojených států. V mezidobí se však jeho bývalá nedovolená milenka rozvedla se svým manželem a znovu se vdala. Untermyer vysvětlil, že její druhý manžel měl dospělého syna, který byl zaměstnán v jedné z předních bank ve Washingtonu, a navíc jeho bývalá milenka měla svého nevlastního syna velmi ráda. Tento muž se prý nyní dostal do finančních potíží a náhle potřeboval 40 000 dolarů (dnes asi půl milionu korun), aby uspokojil naléhavý závazek vůči bance, pro kterou pracoval.

Úplné podrobnosti nejsou nijak zvlášť důležité, snad jen to, že nevlastní syn Wilsonovy bývalé milenky nutně a rychle potřeboval peníze a Wilson byl logickým zájemcem o těchto 40 000 dolarů. Wilson vyjádřil vděčnost za štěstí, že se jeho bývalá milenka obrátila na Untermyera a požádala ho o pomoc, jinak by se publicita mohla ukázat jako velmi nepříjemná, kdyby se žena místo toho rozhodla poradit s republikánským advokátem. Wilson však takovou částku jednoduše neměl a Untermyera o tom informoval. Untermyer proto Wilsonovi navrhl, aby celou záležitost zvážil a že se za několik dní vrátí, aby celou věc dále projednal. Ve skutečnosti Untermyer využil několik následujících dní ve Washingtonu k tomu, aby prověřil věrohodnost historky nevlastního syna o jeho naléhavé potřebě 40 000 USD, a dozvěděl se, že mu tato historka nebyla nijak zkreslena.

Untermyer navštívil Wilsona znovu o několik dní později, jak slíbil, a Wilson vypadal podrážděně, ale znovu přiznal, že prostě nemá 40 000 dolarů, aby zaplatil svému potenciálnímu vyděrači. Zdálo se, že Untermyer věc chvíli zvažuje, než nabídne své již předem vymyšlené řešení, ale Wilson byl Untermyerovým návrhem zcela zaskočen. Untermyer nabídl, že oněch 40 000 dolarů zaplatí sám, ale pod jednou podmínkou - Wilson slíbí, že na první volné místo u Nejvyššího soudu Spojených států jmenuje kandidáta, kterého mu

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly